reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 11 Lite 5G NE

Xiaomi 11 Lite 5G NE için Türkiye satışı netlik kazandı

Xiaomi tarafından geliştirilen Xiaomi 11 serisinin üyelerinden Xiaomi 11 Lite 5G NE, çok yakında Türkiye’de de satılacak.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Xiaomi 11T ve 11T Pro ile beraber lanse edilen Xiaomi 11 Lite 5G NE, kısa süre önce Xiaomi Türkiye’nin MIUI ROM Download sayfasına giriş yapan en son telefon olmuştu. Bu sayfaya en son Türkiye’de satışa sunulan Xiaomi Pad 5 Android tablet eklenmişti.

Telefonun buraya giriş yapması, hep söylediğimiz gibi yüzde 90 ihtimalle Türkiye’de de satılacağını gösteriyordu. Bu sayfaya giren telefonların büyük bölümü Türkiye’de resmi olarak satışa sunuldu. Ancak bu sayfaya girdiği halde Türkiye’de resmi garantili olarak satılmayan Xiaomi Mi 11i ve Xiaomi Mi 11 Ultra gibi telefonlar da bulunuyor.

Fakat bu durum Xiaomi 11 Lite 5G NE için söz konusu olmayacak ve internete düşen ibarelere göre telefon Türkiye’de de resmi olarak elde edilebilecek. Modelin Türkiye fiyatı da yüksek ihtimalle çok yakında belli olacak.

Hatırlamak adına yurt dışında 350 euro başlangıç fiyatı olan Xiaomi 11 Lite 5G NE, teknik olarak bakarsak ise 6 / 8 GB RAM + 128 / 256 GB depolama seçeneklerine sahip.

Gücünü Snapdragon 778G 5G işlemciden alan telefon, 6,55 inç 10-bit 90 Hz AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Modelin arkasında 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel telemakro kameraları bir araya geliyor.

Telefonun önünde 20 megapiksel selfie kamerası kullanılıyor. 5G desteği olan 11 Lite 5G NE modelinin pili ise 4.250 mAh kapasitesinde ve tam olarak 33W hızlı şarj destekli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 11 Lite 5G NE güncelleme konusunda bir seviye geride kalacak

Daha önce yapılan resmî açıklamaya göre 11T ve 11T Pro üç yıl ana güncellemeleri alacak. Bu kapsama alanında 11 Lite 5G NE olmayacak. Buna göre cihazlar kutularından Android 11 ile çıkacak ve Android 14’e kadar sürekli olarak güncellenecekler. Hepsine ek olarak telefonların dört yıl boyunca güvenli güncellemesi alacağı da aktarılıyor.

Bu geniş güncelleme desteğinin sadece 11T / 11T Pro ve daha sonra çıkacak yeni Xiaomi telefonlar için geçerli olacağı aktarılıyor. Ancak firma buna rağmen eski onlarca telefonunu Android 12 ve Android 13’e kesin olarak geçirecek.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın