reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 11T Pro

Xiaomi 11T ve 11T Pro için Türkiye lansman tarihi açıklandı

Xiaomi tarafından geliştirilen en yeni telefonlardan olan Xiaomi 11T ve 11T Pro için Türkiye lansmanı yakında yapılıyor.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Xiaomi 11T ile beraber tanıtılan 11T Pro, en son Xiaomi Türkiye’nin MIUI ROM Download sayfasına giriş yapmıştı ve bu durum telefonların yüzde 90 ihtimalle Türkiye’de de satılacağını gösteriyordu.

Bugün ise bu ihtimallerin hepsi net olarak bitti. 11T ve 11T Pro için Türkiye lansmanın 27 Ekim tarihinde yapılacağı Xiaomi Türkiye tarafından duyuruldu.

Bu arada 11T ve 11T Pro ile beraber 11 Lite 5G NE modeli de Türkiye pazarına getirilecek. Bu model de kısa süre önce MIUI ROM Download sayfasına adım atmıştı

Tanıtıldığı zaman gerçekten ciddi şekilde ses getiren Xiaomi’nin yeni 11T serisi, Türkiye pazarında çok ucuz olmayacaktır ancak yine de fiyat-performans konusunda birçok rakibi geride bırakabilirler. Biliyorsunuz Xiaomi’nin kendi telefonları artık eskisi kadar ucuz değiller. Ucuz modeller Redmi ve POCO tarafına kaydırılmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 11T serisi güncelleme konusunda uzun süre destek görecek

Biliyorsunuz telefonlar daha önce yapılan resmî açıklamaya göre üç yıl ana güncellemeleri alacak. Buna göre telefonlar kutularından Android 11 ile çıkacak ve Android 14’e kadar sürekli olarak güncellenecekler. Hepsine ek olarak telefonların dört yıl boyunca güvenli güncellemesi alacağı da aktarılıyor.

Bu geniş güncelleme desteğinin sadece 11T / 11T Pro ve daha sonra çıkacak yeni Xiaomi telefonlar için geçerli olacağı aktarılıyor. Ancak firma buna rağmen eski onlarca telefonunu Android 12 ve Android 13’e kesin olarak geçirecek.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın