reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 11T

Xiaomi 11T için ilk resmi Türkiye satış işareti kendisini gösterdi

Xiaomi tarafından geliştirilen en yeni telefonlardan olan Xiaomi 11T için ilk resmi Türkiye işareti kendisi gösterdi.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz 11T Pro ile beraber tanıtılan Xiaomi 11T, Xiaomi Türkiye’nin MIUI ROM Download sayfasına giriş yaptı. Bu sayfaya 11T öncesinde yine yeni modellerden Redmi 10 giriş yapmıştı.

Telefonun buraya giriş yapması, yüzde 90 ihtimalle Türkiye’de de satılacağını gösteriyor. Bu sayfaya giren telefonların büyük bölümü Türkiye’de resmi olarak satışa sunuldu.

Ancak daha önce de aktardığımız üzere bu sayfaya girdiği halde Türkiye’de resmi garantili olarak satılmayan Xiaomi Mi 11i ve Xiaomi Mi 11 Ultra gibi telefonlar da bulunuyor.

Tanıtıldığı zaman gerçekten ciddi şekilde ses getiren Xiaomi’nin yeni modeli 11T, MIUI ROM Download sayfasına göre Türkiye’ye yalnız gelebilir. Bu henüz yüzde 100 kesin değil ancak bahsettiğimiz sayfada henüz amiral gemisi üst model 11T Pro yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 11T modeli güncelleme konusunda üzmeyecek

Biliyorsunuz telefonlar daha önce yapılan resmi açıklamaya göre üç yıl ana güncellemeleri alacak. Buna göre telefonlar kutularından Android 11 ile çıkacak ve Android 14’e kadar sürekli olarak güncellenecekler. Hepsine ek olarak telefonların dört yıl boyunca güvenli güncellemesi alacağı da aktarılıyor.

Bu geniş güncelleme desteğinin sadece 11T / 11T Pro ve daha sonra çıkacak yeni Xiaomi telefonlar için geçerli olacağı aktarılıyor. Ancak firma buna rağmen eski onlarca telefonunu Android 12 ve Android 13’e kesin olarak geçirecek.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın