reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 11T Pro

Xiaomi 11T sonrasında 11T Pro için ilk Türkiye satış işareti göründü

Xiaomi tarafından geliştirilen en yeni telefonlardan olan Xiaomi 11T sonrasında 11T Pro için de ilk resmi Türkiye işareti kendisi gösterdi.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Xiaomi 11T ile beraber tanıtılan 11T Pro, Xiaomi Türkiye’nin MIUI ROM Download sayfasına giriş yaptı. Bu sayfaya 11T ve 11T Pro öncesinde Redmi 10 giriş yapmıştı.

Telefonun buraya giriş yapması, hep söylediğimiz gibi yüzde 90 ihtimalle Türkiye’de de satılacağını gösteriyor. Bu sayfaya giren telefonların büyük bölümü Türkiye’de resmi olarak satışa sunuldu.

Ancak daha önce de aktardığımız üzere bu sayfaya girdiği halde Türkiye’de resmi garantili olarak satılmayan Xiaomi Mi 11i ve Xiaomi Mi 11 Ultra gibi telefonlar da bulunuyor.

Tanıtıldığı zaman gerçekten ciddi şekilde ses getiren Xiaomi’nin yeni 11T serisi, Türkiye pazarında çok ucuz olmayacaktır ancak yine de resmen gelirlerse fiyat-performans konusunda birçok rakibi geride bırakabilirler. Xiaomi’nin kendi telefonları artık eskisi kadar ucuz değiller. Ucuz modeller Redmi ve POCO tarafına kaydırılmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 11T serisi güncelleme konusunda uzun süre destek görecekler

Biliyorsunuz telefonlar daha önce yapılan resmi açıklamaya göre üç yıl ana güncellemeleri alacak. Buna göre telefonlar kutularından Android 11 ile çıkacak ve Android 14’e kadar sürekli olarak güncellenecekler. Hepsine ek olarak telefonların dört yıl boyunca güvenli güncellemesi alacağı da aktarılıyor.

Bu geniş güncelleme desteğinin sadece 11T / 11T Pro ve daha sonra çıkacak yeni Xiaomi telefonlar için geçerli olacağı aktarılıyor. Ancak firma buna rağmen eski onlarca telefonunu Android 12 ve Android 13’e kesin olarak geçirecek.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın