reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra için tanıtım tarihi belli olmuş olabilir

Xiaomi 12 serisi için uzun zamandır bir Xiaomi 12 Ultra seçeneği de gündeme geliyor. İşte bu model için çıkış yakında olabilir.

Tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisi, şu an 12X, 12 ve 12 Pro modellerinden oluşuyor. 15 Mart tarihinde küresel olarak lanse edilen bu modeller arasına Xiaomi 12 Ultra modelinin de dahil edileceği uzun zamandır gündemde. Bu konuda konuşan sağlam bir kaynak, merak edilen telefonun mayıs ayında tanıtılacağını iddia etti. Bu amiral gemisinin ilk aşamada sadece Çin pazarına özel olacağını da belirten kaynak, telefon için genel olarak beklentiyi artırmış durumda. Daha önce yapılan sızıntılara üzerinden arkasında gerçekten büyük bir yuvarlak formlu kamera modülü olacağı düşünülen telefon, yüksek ihtimalle bir periskop kamera ile çok yüksek zoom sunacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacağı aktarılan 12 Ultra, 4.900 mAh pil üzerine kuruluyor ve burada 120W hızlı şarj desteği sunuyor. Bu konuda bir ilke imza atmayacak telefon, 6,73 inç 120 Hz 2K E5 AMOLED ekran üzerine kurulabilir.

Kamera sisteminde Leica imzasının olması beklenen Xiaomi 12 Ultra, bazı kaynaklara göre Xiaomi’nin yeni yıldaki en güçlü amiral gemisi olmayabilir. Çünkü firmadan 200W hızlı şarj sunan bir amiral gemisi akıllı telefon modeli geliyor. Bu açıdan yeni yılın en iyisi Mi Mix serisine eklenecek bir model olacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi resmi olarak Türkiye’de olduğundan, telefonları her zaman Türkiye satış ihtimali taşıyor. Yeni seriden ise sadece 12’nin Türkiye pazarına geleceğini düşünüyoruz. Ancak bunun da halen kesin olmadığını belirtelim. 12 Ultra içinse Türkiye ihtimali çok düşük seviyede.

Not: Görsel temsili ancak olasıdır.

Xiaomi 12 Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın