reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi 14 Pro

Xiaomi 14 Pro tam olarak bu tasarıma sahip olacak

Türkiye satış ihtimalli Xiaomi 14 serisi için bu sefer tasarımsal bir paylaşım gündemde. Spesifik olarak 14 Pro yukarıdaki gibi görünecek.

91Mobiles tarafından sızdırılan Xiaomi 14 Pro tasarımı, modelin düz kenarlar ile çok ince çerçeveler üzerine kurulacağını gözler önüne seriyor. Arkasında dört kameralı geniş ve kalın bir kamera modülü yer alan amiral gemisi, selfie kamerasını bir ekran deliğine konumlandırıyor. Gövde yapısı (Özellikle köşeler) iPhone 15 Pro’ları akla getiren telefon, çok güçlü özellikler ile yolda bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde aktarılan bir iddiaya göre Qualcomm’un “Snapdragon 8 Gen 3” işlemcisinin tanıtacağı “Snapdragon Summit” etkinliğinden bir gün sonra, 27 Ekim tarihinde Xiaomi 14 ve 14 Pro resmi olarak lanse edilebilir. Lansman tarihleri halen resmi olarak duyurulmayan telefonlar için şimdiye kadar çok sayıda sızıntı yapıldı. Bir kaynağın iddiasına göre Xiaomi 14 Pro modelinde 6,7-inç boyutunda, 2K çözünürlükte bir 120 Hz LTPO ekrana yer verilecek. En üstte tam 3.000 nit parlaklık sunacağı söylenen bu ekran, HDR 10+ ile Dolby Vision desteklerine sahip olacak, çok yüksek renk doğruluğu getirecek ve Gorilla Glass Victus 2 cam ile korunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce ortaya atılan iddialar gerçek çıkarsa Xiaomi 14 Pro modeli Android tarafında titanyum çerçeve üzerine kurulan ilk amiral gemisi olabilir. Ses getirecek modeller güçlerini yukarıda da belirttiğimiz gibi Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alacak. Beklentinin çok yüksek olduğu Qualcomm imzalı amiral gemisi işlemcisi, son detaylara göre bir adet Cortex-X4 + beş adet Cortex-A720 + iki adet Cortex-A520 çekirdek kurulumunu merkeze alıyor, 3 nm üretim sürecinden çıkıyor ve çok güçlü Adreno 750 GPU taşıyor. Modellerden 14 Pro 120W kablolu ile 50W kablosuz şarj destekli 5.000 mAh pil ile karşımıza çıkacak. 14 modelinde ise 90W kablolu ile 50W kablosuz şarj destekli 4.860 mAh pile yer verilecek.

Xiaomi 14 haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın