reklamı kapat

POPÜLER

Redmi oyun telefonu

Xiaomi alt markası Redmi imzalı oyun telefonu çok yakında

Xiaomi alt markası Redmi de bir oyun telefonu geliştiriyor. İşte bu merak edilen telefon ile bu ay içerisinde resmi olarak tanışabiliriz.

Bu ay çıkabilir bilgisi sağlam bir kaynaktan geliyor ve bu yüzden de sevindiriyor. Modelin yüksek performansı yüksek fiyata sunması bekleniyor.

Daha önce duyduğumuz kadarıyla Redmi imzalı oyun telefonu gücünü MediaTek imzalı yeni diyebileceğimiz Dimensity 1200 işlemciden alıyor.

Dimensity 1200, tam olarak ARM Mali-G77 MP9 GPU birimini kullanan 6 nm Dimensity 1200, 3 GHz hızında çalışan 1 adet Cortex-A78, 2,6 GHz hızında çalışan 3 adet Cortex-A78 ve 2 GHz hızında çalışan 4 adet Cortex-A55 çekirdek üzerine kuruluyor.

Bu işlemci ile performansı yüksek olacak telefon, aktarıldığı kadarıyla arkasında dörtlü bir kamera sistemi taşıyor. Buradaki ana kameranın 64 megapiksel olduğu iddia ediliyor.

120 Hz’lik bir ekranla geleceği düşünülen telefon, Türkiye’ye de gelecek cihazlardan olabilir. Ancak bundan önce firmanın Türkiye sinyali verilen başka bir çok telefonu yer alıyor.

Sağlam kanıtlara göre Xiaomi Mi 11, POCO X3 Pro ve Xiaomi Mi 11 Lite modelleri aktif olarak Türkiye yolcusu gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi oyun telefonu merak uyandırıyor

Bazı kaynaklara göre 5.000 mAh pile sahip olacak Redmi imzalı oyun telefonu, 65W hızlı şarj sunacak ve sadece 30 dakikada tamamen doldurulabilecek.

Modelin fiyatı ise 300 dolar ila 380 dolar arasında olacak bilgisi gündemde. Bu aralıktaki herhangi bir fiyat etiketi, telefonu pazardaki en ucuz oyun telefonu yapacak.

Son dönemde kendi işlemcisini tanıtıyor haberiyle ses getiren Xiaomi, Redmi tarafında da sağlam adımlar atmayı sürdürüyor. Bu arada POCO tarafı da büyümeyi sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın