reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Motorola Razr

Xiaomi’den Motorola Razr benzeri yeni telefon çalışması

Tüm detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz katlanabilir telefon Motorola Razr benzeri bir model üzerinde Xiaomi de çalışıyor.

Xiaomi, bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını uzun süre önce duyurdu. Ancak firmadan halen gerçek bir katlanabilir telefon gelmedi. Firma bu yeni döneme en çok yaklaşan cihazı aşağıda detaylandırdığımız Mi Mix Alpha oldu. Ancak bildiğiniz gibi o da katlanabilir yapıyı benimsemedi. Ancak firma kesinlikle bir katlanabilir telefon geliştirmek istiyor. İşte bu konuda alınan patentlerden birisi karşımıza yeni Motorola Razr benzeri “kapaklı dönemi geleceğe taşıyan” bir yapıda çıkıyor. Dikey katlanabilir bu telefon tasarımında, Razr’dan farklı olarak ufak bir dış ekran yer alıyor. Arkasına çiftli kamera konulan telefon, içinde tek parça esnek bir ekran taşıyor. Burada üst çerçeve haricinde oldukça ince çerçeveler çizilirken, modelin üst çerçevesi ikili kameraya ev sahipliği yapıyor. Bu modelin elbette satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Ancak firmanın birçok farklı tasarım denediği açıkça görülüyor ve bu da 2020 için heyecan veriyor. Firmanın ilk gerçek katlanabilir modelini “nispeten uygun fiyata” 2020’de satışa sunması bekleniyor.

Xiaomi Motorola Razr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix Alpha teknik olarak da çok iddialı

Model gücünü Snapdragon 855 Plus işlemciden alan telefon, 12 GB RAM + 512 GB dahili depolamaya sahip. 4.050 mAh bir pil ve 40W hızlı şarj sistemiyle gelen Mi Mix Alpha modelinde, gövde yapısı nedeniyle bir kablosuz şarj bulunmuyor. 5G desteğini taşıyan cihaz, yukarıda da gösterdiğimiz üzere Samsung imzalı 1/1.33 inç sensörlü 108 megapiksel kamera üstüne kuruluyor. Burada tam 12032 x 9024 piksel fotoğraflar çekebilen telefon, arkasında bu kamerayı 20 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel 2x zoom sunan telefoto kamera ile destekliyor.

İlgili Video