reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi 8 Lite

Xiaomi Mi 8 Lite modelinin çok şaşırtan tasarım detayı [Video]

Mi 8 ailesine sonradan eklenen modellerden Xiaomi Mi 8 Lite, dikkat çeken telefonlar arasında yer alıyor. Model bir de şaşırtan bir tasarım detayı bulunuyor.

Advertisement

Xiaomi Mi 8 Pro ile beraber tanıtılan Xiaomi Mi 8 Lite, biliyorsunuz artık Avrupa pazarında da kullanıcılarla buluşuyor. Fiyat performans oranı yüksek modellerden olan telefonun, kısa süre önce ilginç bir detayı ortaya çıktı. Telefonun arkasında özellikle gençlerin çok beğendiği geçişli renk seçenekleri sunuluyor. İşte bu renklere ev sahipliği yapan arka kapak, çok ilginç şekilde şeffaf bir yapıya sahip. Yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere kapağı telefondan çıkardığınız zaman sunduğu renkler tamamen kayboluyor. Şeffaf kapağın rengi sadece siyah bir yüzeye konulduğu ya da telefona takıldığı zaman ortaya çıkıyor.  Söylendiği kadarıyla bu kapakta nano ölçekte kalınlık farkı oluşturan ve çıplak gözle görülemeyen çok sayıda özel kaplamaya sahip katman yer alıyor. Bunu gerçeğe dönüştürmek için çok çalıştıklarını belirten firma, gözün görmediği kalınlık farkıyla inanılmaz bir ışık oyunu gerçekleştiriyor ve bunda da çok başarılı oluyor. Bu tekniğin üretim maliyeti ve dayanıklılık konusunda olumlu bir farklar yarattığı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Mi 8 Lite

Xiaomi Mi 8 Lite teknik detaylarını hatırlarsak

Telefon gücünü Snapdragon 660 işlemciden alıyor ve 6,26 inç 2280×1080 piksel 19:9 LCD ekran üzerine kuruluyor. 4 GB RAM + 64 GB, 6 GB RAM + 64 GB ve 6 GB RAM + 128 GB dahili depolama seçenekleriyle alınabilen model, çift arka kamerayla geliyor. Burada 12 megapiksel + 5 megapiksel F1.9 gibi bir kurulum kullanılıyor. Önünde ise Sony sensörlü 24 megapiksel kamera yer alan akıllı telefon, 3.350 mAh pil taşıyor. Quick Charge 3.0 hızlı şarj desteğini veren telefon, 204 dolar başlangıç fiyatına sahip. En üst versiyon ise 292 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor.