reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9T

Xiaomi Mi 9T, Mi 9T Pro ve Mi 9 için MIUI 12 müjdesi

Tanıtıldığı günden bu yana ses getirmeyi başaran MIUI 12 arayüzü için Xiaomi’den güzel bir haber geldi. Xiaomi Mi 9T, Mi 9T Pro ve Mi 9 için arayüz çıktı.

Açıklanan önemli detaylarına burada ulaşabileceğiniz Android 10 üstüne kurulan Xiaomi MIUI 12 arayüzü, hali hazırda birçok cihaz için kullanıma sunuldu. Öte yandan Xiaomi diğer cihazlar için de aktif olarak çalışıyor. Bu genel olarak çok beğenilen yeni arayüz şu an Türkiye’de de popüler Xiaomi Mi 9T, Mi 9T Pro ve Mi 9 modelleri için de kullanıma çıkmış durumda. Global olarak gönderildiği aktarılan güncelleme, yakında OTA üzerinden herkese gelecektir deniyor. Ancak bunun için kesinlikle acele etmemek gerekiyor. Güncelleme kademe kademe geliyor ve bazı kullanıcılar yeni sürümü halen Türkiye’de göremediklerini aktarıyor. Ancak bunun çok uzun sürmesi beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Xiaomi Mi 9T, Mi 9T Pro ve Mi 9 için gelen MIUI 12, en son güzel bir özellikle ses getirmişti

Sürüm ileride “Sound Assistant” isimli bir özelliğe kavuşacak. Bu özellik kişilerin farklı uygulamalara farkı ses seviyesi ayarlaması yapmasına imkan tanıyacak. Bu sayede örneğin YouTube uygulamasının sesi yüzde 50’ye, Facebook uygulamasının sesi yüzde 60’a, Spotify’ın sesi ise yüzde 100’e getirilebilecek. Bu da birçok kullanıcıyı gerçekten fazlasıyla memnun edecek. Stok olarak Android işletim sisteminde yer almadığı aktarılan bu imkan, Xiaomi MIUI 12 özelinde daha şimdiden çok iyi geri dönüşler alıyor. Ayarlar içerisinden açılabilecek ve kolaylıkla yönetilebilecek / özelleştirilebilecek denilen Sound Assistant özelliği, MIUI 12’nin en iyi detaylar arasında olacak gibi görünüyor.

İlgili Video