reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Health

Xiaomi Mi Health uygulamasına kameradan nabız ölçümü geldi

Akıllı telefon pazarının yükselen ismi Xiaomi, Mi Health uygulamasına kısa süre önce dikkat çeken bir sağlık özelliği ekledi.

Xiaomi Mi Health uygulaması yavaş yavaş daha gelişmiş hale geliyor. Xiaomi’nin telefonlarına sahip kişileri memnun eden uygulama, kullanıma çıkarılan 2.7.4 sürümüyle beraber yukarıda da dediğimiz gibi kameradan nabız ölçümü yapabilir hale geldi. Bunun için kişilerin kameranın üzerine parmaklarını koyması ve ölçüm sırasında kaldırmaması gerekiyor. Süreçte telefonların arka flaşını da kullanan uygulama, aktarıldığı kadarıyla damardaki kan akış değişimi üzerinden doğru nabız ölçümü gerçekleştirebiliyor. Bunun için özel görüntü analiz sistemleri kullanan teknoloji devi, ölçüm öncesinde kişilerin mevcut durumu hakkında de bilgi alıyor. Burada normal, dinlenme ve spor sonrası seçeneklerinden birisinin seçilmesi gerekiyor. Uygulama buna bağlı olarak ölçüm sistemini güncelliyor ve olabilecek en doğru sonuca ulaşmaya çalışıyor. Burada tek sorun kameranın parmak izinizle kirlenecek olması gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Health uygulaması daha da gelişmiş hale gelecek

Çünkü firma uygulamayı geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Uygulamaya en son MIUI 12 üzerinde ciddi yenilikler eklendiği hatırlanıyor. Yukarıdaki bazıları için oldukça faydalı duran nabız ölçüm özelliğinin de yakında herkes için aktif edileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni modeli ile otomobil kullanıldı