reklamı kapat

POPÜLER

iPhone-11-Pro-Max

Xiaomi Mi Note 10, Galaxy Note 10+ ve iPhone 11 Pro Max karşı karşıya [Video]

Xiaomi’nin 108 megapiksel kamerasıyla dikkat çeken akıllı telefonu Mi Note 10, Galaxy Note10+ ve iPhone 11 Pro Max ile karşı karşıya geldi.

Yapılan karşılaştırma videosuna bakıldığında her üç telefonun kamerasının da iyi performans sergilediği görülüyor. Renk doğruluğu açısından bakıldığında ise iPhone 11 Pro Max farkını ortaya koyuyor. Mi Note 10’un çözünürlük ve detay açısından dikkat çektiğini söyleyebiliriz.  Galaxy Note10+’ın ise F/1.5 diyaframlı kamerasıyla düşük ışıkta başarılı bir performans sergilediğini belirtelim.  Telefonların kameralarıyla çekilmiş fotoğrafları ilk etapta A, B ve C harfleriyle değerlendiren YouTube kanalı C4ETech, daha sonrasında fotoğrafların hangi kamerayla çekildiğini söylüyor.

Genel performans değerlendirildiğinde iPhone 11 Pro Max’in gerek renk doğruluğu gerekse düşük ışık performansıyla dikkat çektiğini belirtebiliriz. iPhone 11 Pro Max başarılı bir fotoğraf kalitesi sergilese de diğer iki telefonun kamerasının da çok başarılı işlere imza attığı görülüyor. İsterseniz lafı uzatmayalım ve paylaşılan karşılaştırma videosuyla sizleri baş başa bırakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro kamerasıyla fark yaratıyor

Gücünü A13 Bionic işlemcisinden alan telefon, bu açıdan pazarın en güçlü seçeceği arasında yer alıyor. 5,8 inç modeli 4 saat, 6,5 inç modeli ise eskiye oranla 5 saat daha fazla pil sunan Pro modelleri, arkasında üçlü kamera taşıyor. Burada 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 12 megapiksel F2.0 telefoto + 12 megapiksel F2.4 ultra geniş açı kamera bizleri karşılıyor. A13 Bionic içindeki “Neural Engine” ile çalışan Deep Fusion teknolojisiyle birden fazla fotoğraf çeken ve çok temiz fotoğraflar ortaya çıkarabilen Pro ailesi, fotoğraf yanında video tarafında da dikkatleri üstüne çekiyor. Yeni iPhone’lar 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebiliyor. iPhone 11 Pro ailesi hakkındaki detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Xiaomi Mi Note 10, Galaxy Note10+ ve iPhone 11 Pro Max karşılaştırması