reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mix Fold 3

Xiaomi Mix Fold 4 için yeni detaylar ortaya atıldı

Yatay formda olacak katlanabilir akıllı telefon modeli Xiaomi Mix Fold 4 için yeni detaylar ortaya atıldı. Telefon Çin’e özel kalmayabilir.

Üzerinde uzun zamandır çalışmalar yapılan Xiaomi Mix Fold 4, yıl bitmeden tanıtılacak ve yüksek ihtimalle küresel birçok pazarda satılacağı için katlanabilir telefon pazarında çok dikkat çekmeyi başaracak. Yapılan sızıntılara göre gücünü Snapdragon 8 Gen 3 işlemciden alacak telefon, en üstte 16 GB RAM + 1 TB depolama ile alınabilecek ve 100W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil üzerine kurulacak. 50 megapiksellik bir ana kamera taşıyacağı ve periskop telefoto getireceği de aktarılan cihaz, söylendiği kadarıyla çift taraflı iletişim destekli uydu bağlantı desteğini de eksik etmeyecek. Bir “IP” sertifikası taşıyacağı da söylenen yani su ile toza belirli bir seviyeye kadar dayanacak Mix Fold 4, 220-240 gram arasında bir ağırlığa sahip olacak ve özel geliştirilen motor ile yüksek bir titreşim temelli geri bildirim sunacak. Peki mevcut model Xiaomi Mix Fold 3 neler sunuyordu? Hatırlamak adına kalınlık konusunda detaylarına burada yer verdiğimiz rakibi Honor Magic V2‘yi geride bırakamayan ancak yine de çok ince olan telefon, bu kadar ince bir gövdeye sahip olmayı özel geliştirilen menteşe sistemine borçluydu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi’nin açıklamasına göre yeni menteşe yüksek mukavemetli çelik ve aşınmaya dayanıklı karbon seramikten yapılmış ve menteşedeki üç aşamalı bağlantı kolu tasarımı, 14 hareketli parça ve toplam 198 parçadan oluşuyor. Tam 500 bin katlanıp açılmayan dayanabildiği belirtilen Mix Fold 3, özellikle kamera konusunda çok iddialı durumda.

Alman görüntüleme devi Leica ile ortaklığını sürdüren Xiaomi, yeni telefonu Mix Fold 3 ile yüksek ihtimalle katlanabilir taraftaki en güçlü kamera sistemini karşımıza çıkarıyor. Telefonun arkasında dört farklı kamera yer alıyor, spesifik olarak baktığımız zaman arkada OIS’e sahip 50 megapiksel ana + 125 derece görüş açısına sahip 12 megapiksel ultra geniş açı + 5x zoom sunan 10 megapiksel telefoto + 3.2x zoom sunan 10 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriliyor. Bu telefoto kameralardan birisi periskop sistemini temel alıyor.

Xiaomi Mix Fold 3’ün içerisinde 8,03 inç 120 Hz, dışında ise 6,56 inç boyutunda 120 Hz OLED ekranlar karşımıza çıkıyor. Gücünü saat hızı artırılmış Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alan katlanabilir telefon, 67W kablolu ve 50W kablosuz şarj destekli 4.800 mAh pil üzerine kuruluyor. Çift hoparlör üzerinden Dolby Atmos desteği getiren cihaz, 20 megapiksel selfie kamerasına sahip.

Xiaomi Mix Fold 4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1