reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi parmak izi okuyuculu ve uygun fiyatlı yeni bilgisayarını tanıttı

Uygun fiyatlı ve başarılı cihazlarıyla tanınan Çinli teknoloji devi Xiaomi, son yıllarda bilgisayar tarafında da önemli cihazlarla karşımıza çıkıyor. Yeni Mi Notebook Air 13, başarılı özellikleri bir kez daha uygun fiyatla buluşturuyor. 

İsim bulma konusunda pek de yaratıcı olamayan Xiaomi’nin yeni bilgisayarı Xiaomi Mi Notebook Air 13, görüntü itibarıyla tahmin edebileceğiniz üzere MacBook Air’e benziyor. Teknik özellik konusunda ise tatmin edici özellikler görebiliyoruz. 7. nesil Intel Core i7 işlemciye sahip olan bilgisayarın işlemci saat hızı ise 3.0 GHz olarak belirtilmiş durumda. Xiaomi,  Önceki Notebook Air’e göre yüzde 10 oranında performans artışı vadediyor. Intel Core i7 işlemcinin yanı sıra bir de 7. nesil Intel Core i5 işlemcili sürüm bulunuyor. Daha uygun fiyatlı bir bilgisayar satın almak isteyenler Intel Core i5’e yönelebiliyor.

8GB DDR4 RAM’e sahip olan bilgisayarda 256 GB SSD’ye yer veriliyor. Dahili parmak izi okuyucuyla gelen bilgisayar, böylece güvenlik konusunda hassas olan kişilerin tercihi haline geleceğe benziyor. Parmak izi okuyucuyla saniyeler içerisinde bilgisayara erişim sağlamak mümkün oluyor. 2 GB GDDR5 hafızaya sahip NVIDIA GeForce MX150 ekran kartının bulunduğu bilgisayarda önceki modelde olduğu gibi AKG hoparlörler yer alıyor.

Intel Core i5’li sürümü 737 dolardan satışa sunulacak olan bilgisayar 18 Haziran’da Çin’de raflardaki yerini alacak.