reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Pocophone F1 Android 9.0 Pie

Xiaomi Pocophone F1 için sevindiren Android 9.0 Pie gelişmesi

Türkiye’de de aktif olarak satışı yapılan Xiaomi Pocophone F1 için çok güzel bir haberimiz var. Modelin Android 9.0 Pie betası başladı.

Xiaomi Pocophone F1, kutusundan Android Oreo ile çıkıyor. Android 9.0 Pie konusunda söz veren firma, bu sözü kesinlikle tutuyor. Çünkü telefonun kapalı Android 9.0 Pie betası kullanıma çıkmış durumda. 10.8.30 numaralı bu sürüm, telefonuna kurmak isteyenler için buradan elde edilebiliyor. Ancak burada belirtmemiz gerekiyor. Bu 1.5 GB boyutundaki sürüm henüz kapalı yapıda ve özel flash işlemiyle telefona kuruluyor. Kapalı beta testleri sonrasında (Yıl sonuna doğru) herkese açılacağı belirtilen sürüm, telefon için oldukça güzel görünüyor. Geçtiğimiz gün konuşan Pocophone ürün lideri Jai Mani, Xiaomi Pocophone F1 modelinin kesin olarak Android Q sürümüne güncelleneceği de belirtiyor. Yönetici burada ilginç olarak Android R sürümünün kapısını dahi açık bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Pocophone F1 teknik detaylarını hatırlarsak

Telefon 6,18 inç boyutunda 500 nit parlaklıkta IPS bir ekran üzerine kuruluyor. Full HD+ çözünürlükteki bu ekranın, 18:9 en-boy oranına sahip olduğu ve Gorilla Glass ile korunduğu açıklanıyor. Model ile kişilere 6 GB RAM / 64 GB, 6 GB RAM / 128 GB ile 8 GB RAM / 256 GB olmak üzere üç farklı versiyon sunuluyor. Tam 4.000 mAh kapasitesinde bir pile sahip olan model, kablosuz şarj olmasa da Quick Charge 4.0+ hızlı şarj desteğini beraberinde getiriyor. Telefon arkasında 12 megapiksel F1.8 + 5 megapiksel (Derinlik için) çiftli kamera kurulumu taşıyor. Cihazın önünde ise 20 megapiksel F2.0 kamera yer alıyor.

İlgili Video

Karşınızda yenilenen Apple MacBook Air