reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi Note 7

Xiaomi Redmi Note 7 ailesinin dudak uçuklatan satış başarısı

Xiaomi’nin orta segmentinde konumlanan en yeni iki modeli Xiaomi Redmi Note 7 ve Redmi Note 7 Pro satışlarıyla göz dolduruyor.

Xiaomi bir kez daha akıllı telefon satışlarıyla adından söz ettirmeyi başarıyor. Firmanın en yeni orta segment modelleri Xiaomi Redmi Note 7 ve Redmi Note 7 Pro’nın ilk 1 ay satışları tüm dikkatleri cihazların üzerine çekmeyi başardı. Redmi Note 7 modellerinin Hindistan’da 1 ayda 1 milyon adet sattığı açıklandı. Modellerden Redmi Note 7, Hindistan ve Çin dışında Türkiye’de dahil olmak üzere global bir versiyona sahipken Redmi Note 7 Pro’nun sadece Hindistan ve Çin’de satılacağını da hatırlatalım. Redmi Note 7 ise Türkiye’de de satışına başladı.

Hindistan pazarındaki güçlü isim

Xiaomi akıllı telefon pazarında büyümesine devam ederken Hindistan’da yaşadığı büyüme ise hiç olmadığı kadar dikkat çekici. Firmanın 2018’in üçüncü çeyreğinde Hindistan’da 11,7 milyon akıllı telefon sattığı geçmişte açıklanmıştı. Redmi Note 7 ailesi ise sadece 1 ay gibi bir sürede adeta yok satarak 1 milyon cihaz hedefine ulaşmış durumda.

Türkiye’de de satışı bulunan Xiaomi Redmi Note 7 modelinin buradaki satış başarısı hakkında konuşmak için ise daha çok erken. Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan cihazın resmi fiyatlarına baktığımızda 4 GB RAM’li 64 GB hafızalı versiyonu 1.999 TL fiyat etiketine sahipken 128 GB depolamalı versiyonun 2.349 TL‘den satılacağı açıklanmıştı. Yazının başlarında da belirttiğimiz gibi Pro versiyonunun ise Çin ve Hindistan dışında satışa sunulması beklenmiyor.

İlginizi çekebilir

Cihazın tanıtımı