reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Xiaomi’de yüzler koronavirüse rağmen gülüyor

Xiaomi, bu yılın ikinci çeyreğine ait raporu kamuoyuna paylaştı. Toplam gelir yıllık bazda pazar beklentilerinin üzerine çıkarak, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 7,9 artışla 103,24 milyar Çin Yuanı oldu.

Advertisement

Brüt kar, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 22,3 artışla 15,26 milyar Çin Yuanı olduğu belirtiliyor. Toplam gelir, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 7,7 artarak yaklaşık 53,54 milyar Çin Yuanı oldu. Brüt karın bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 1,9 artışla 7,7 milyar Çin Yuan olduğu dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi koronavirüs salgınına rağmen büyümesini sürdürüyor

Şirket konu ile ilgili yapılan açıklamada “2020 yılının ilk yarısında COVID-19’un etkilerine ve küresel anlamda yaşanan büyük belirsizliklere rağmen, operasyonlarımızın genişlemeye devam ettiği bir dönemde hem gelirlerimizdeki hem de düzeltilmiş karımızdaki artışın pazar beklentilerinin üzerine çıkması, çeşitlendirilmiş iş ekosistemimizin dayanıklılığını kanıtladı. Bu sene ikinci kez girdiğimiz Fortune Global 500 listesinde, geçtiğimiz yıla göre 46 sıra yükselerek 422’inci sıradan girmeyi başardık.

Kuruluşumuzun 10’uncu yıldönümü olan 2020’de, akıllı telefon işine dayalı olan geleceğin, akıllı yaşam ortamına liderlik yapmamızı sağlayan ana stratejimizi AIoT’yi de ekleyerek “Smartphone X AIoT” olarak güncelledik. Önümüzdeki on yıla hazırız. Üç ana ilkemize bağlı kalarak keşfetmeyi ve inovasyonu asla bırakmayacağız, güçlü fiyat/performans oranına sahip ürünler sunmaya devam edeceğiz ve en etkileyici ürünlerle dünyadaki herkesin daha iyi bir yaşam sürmesine öncü olacağız” ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan en özel hiper otomobil