reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO imzalı “uzayabilen” akıllı telefon tasarımı

Teknoloji dünyasının yenilikçi firmalarından OPPO, ortaya çıkan yeni bir patent ile gündemde yer alıyor. Firma ilginç denemeler yapıyor.

Diğer birçok firma gibi OPPO da ilginç patentler almaya devam ediyor. Firmanın LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen son patentinde “uzayan” bir telefon karşımıza çıkıyor. Firmanın bu modeli bünyesindeki esnek ekran sayesinde yukarıya doğru uzayarak ekran alanını saniyeler içerisinde yüzde 80 oranında artırıyor. Arkasında üçlü kamera sistemi olan ve kapalı hali gerçekten oldukça kompakt olan telefon, bu yapısıyla geleceğin form faktörünü karşımıza getiriyor olabilir. Biliyorsunuz bazı kullanıcılar telefonların büyümesinden şikayetçi. Aynı zamanda katlanabilir telefonları çok sevmeyenler de bulunuyor. İşte bu iki kitleyi de etkileyebilecek bir seçenek konumunda olan bu telefonun, elbette gerçek olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu OPPO imzalı yapının geleceği parlak görünüyor. Uzayabilen telefon konusunda başka firmalar da çalışıyor. Bu konuda LG’nin çıkışa hazır sayılan OLED panelleri de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO yakında Türkiye’de iki yeni ürünün satışına başlıyor

Kısa süre önce OPPO Watch akıllı saat ve Enco W51 kablosuz kulaklık modelinin eylül ayında raflardaki yerini alacağını açıkladı. Halen Türkiye fiyatları açıklanmayan ürünlerden en çok akıllı saat Watch dikkat çekiyor. Enco W31 ve Enco W11 kulaklık modelleri yanına dahil olacak Enco W51 de pazarda ses getirecek gibi görünüyor. Aktarıldığı kadarıyla aktif gürültü engelleme ve kablosuz olarak şarj edebilme özellikleri ile öne çıkan W51, lacivert ve beyaz renkleriyle pazarda yerini alıyor.

İlgili Video