reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

AirPods Pro

Satışlarıyla dikkat çeken AirPods hakkında beklenmedik gelişme

Apple’ın en çok sevilen ürünlerinden biri olan AirPods yüksek satış rakamlarına ulaşarak önemli başarılara imza atıyor. Şirketin en hızlı satan cihazlarından biri olan AirPods, Bloomberg’e göre geçtiğimiz yıl tamamen kablosuz kulak kategorisindeki satışların neredeyse yarısını oluşturdu.

Gelen son bilgilere göre AirPods’un bu yılki pazar payı yüzde 35. Apple’ın pazar payında düşüş yaşamasının en büyük sebebi ise rakiplerinin uygun fiyata kablosuz kulaklıklar pazara sunması.  AirPods Pro aktif gürültü engelleme özelliğini kullanıcılara sunsa da yurt dışındaki satış fiyatı 249 dolar iken Samsung Galaxy Buds Live’ın fiyatı ise yaklaşık 170 dolar. Xiaomi de piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı kablosuz kulaklıklarla başarılı satış rakamlarına ulaşıyor. Apple’ın bu yılki AirPods sevkiyatlarının 61 milyondan 82 milyona çıkabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Studio için de geri sayım başladı

Apple’a yakın kaynakların belirttiğine göre merakla beklenen kablosuz kulaklığın yurt dışı fiyatı 349 dolar olacak. Sony ve Bose’nin kulaklıklarına rakip olarak geliştirilen modelde kafa bandının ve kulak pedlerinin değiştirilebileceği söyleniyor. Çeşitli mıknatıslar sayesinde bu parçaların kolaylıklıka değiştirilebileceği dile getiriliyor. Apple’ın kişisel asistanı Siri’nin de kulaklığa entegre edileceği ve bu sayede kullanıcıların AirPods Pro’da olduğu gibi asistana hızlı bir şekilde ulaşabileceği söyleniyor. Yeni Apple kulaklıkların yön teppiti gibi bazı ilginç özelliklere de sahip olacağı iddia ediliyor.

İlginiz Çekebilir

Geleceğin roketi ilk kez tam olarak havalandı