reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi’den 20.000 mAh kapasiteli şarj ünitesi

Taşınabilir şarj üniteleri akıllı telefon kullanıcıları için neredeyse olmazsa olmaz haline geldi. Acil durumlarda kullanıcının imdadına yetişen cihazlar, taşınabilirliğin de kolaylaşmasıyla iyice yaygınlaşmaya başladı. Xiaomi’nin yeni şarj ünitesi ise hem pil kapasitesiyle hem kolay taşınabilirliğiyle ve hepsinden önemlisi uygun fiyatıyla belki de içlerinde en ideali.

Tam 20.000 mAh pil kapasitesi sunan Mi Power Bank, Çinli üreticinin şimdiye kadar çıkardığı en yüksek kapasiteli şarj cihazı. Buna rağmen şirketin daha önceki 16.000 mAh kapasiteli şarj ünitesinden 350 gram daha hafif olan cihaz yalnızca 388 gram ağırlığında. Alüminyum kaplı bir önceki modele nazaran yeni cihazda plastik malzeme kullanıldığını belirtelim.

cdb20000_02
Gelelim cihazın şarj etme yeteneklerine. Qualcomm’un Quick Charge 2.0 hızlı şarj teknolojisiyle desteklenen şarj cihazı, çift USB girişine sahip. Cihaz 20.000 mAh kapasiteli piliyle Xiaomi Mi 4’ü 4,5 kez, iPad Air’ı 2 kez, MacBook’u 1,2 kez, iPhone 6’yı ise 7 kez şarj edebiliyor.

Yarın itibarıyla Çin’de 149 yuandan (yaklaşık 24 dolar) satışa sunulacak olan Mi şarj ünitesinin Mi.com üzerinden de yurtdışı için satışa sunulması bekleniyor.