reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi’nin 2 GB RAM’li telefonu yalnızca 110 dolar

Ana vatanı Çin’de akıllı telefon piyasasını alt üst eden Xiaomi ikinci evi saydığı Hindistan’ı fethetmeye devam ediyor. Şirket uygun fiyatlı Redmi 2 modelinin yeni versiyonunu Hindistan özelinde duyurmuş durumda.

Çin akıllı telefon pazarının doyum noktasına ulaşması, firmaları yeni pazar arayışlarına itmeye başladı. Nüfusa doygun, teknolojiye aç Hindistan şüphesiz onlardan en ideali. Samsung, Asus ve LG gibi isimlerin de ciddi yatırımları olduğu ülkenin en gözde ismi ise Xiaomi. Ana vatanı Çin’den sonra en büyük gelirini elde ettiği ülkeye yatırım yapmaya devam eden üretici, ilk kez Hindistan’da ürettiği akıllı telefonunu satışa sundu.

Redmi 2’nin nispeten gelişmiş versiyonu olarak karşımıza çıkan Redmi 2 Prime, yine ezber bozan fiyat performans dengesiyle adından bahsettiriyor. 4,7 inçlik IPS HD ekran, 64 bit Snapdragon 410 işlemci, 2 GB RAM, 8 MP kamera, LTE, çift SIM desteği ve dahası için Xiaomi’nin belirlediği fiyat yaklaşık 110 dolar. Telefonun mi.com üzerinden diğer ülkelere de satılıp satılmayacağı henüz belli değil.