reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi’nin 49 inçlik yeni 4K TV’si sadece 640 dolar

Çin’in en popüler teknoloji markalarından biri olan Xiaomi ilk televizyonunu geçtiğimiz eylülde duyurmuştu. Şimdi ikinci televizyonu Mi TV 2‘yi tanıtan Xiaomi, yine son teknolojiyi uygun fiyata sunarak 4K özellikli TV’sini 640 dolarlık etiketle görücüye çıkarıyor.


49 inçlik LG üretimi ekran paneline sahip olan Mi TV 2, 4K çözünürlükte içeriğin yanı sıra 3D video da gösterebiliyor. Akıllı TV özelliklerini Android platformu üzerinden çalıştıran televizyonda Cortex A9 tabanlı 1,45 GHz quad-core işlemci kullanılmış. Mi TV 2’de buna ek olarak quad-core Mali 450 GPU, 2 GB RAM ve 8 GB’lık artırılabilir dahili hafıza bulunuyor. Üç HDMI girişine, iki USB bağlantı noktasına ve analog TV girişlerine sahip olan televizyonda çift bant Wi-Fi, Ethernet ve Bluetooth 4.0 bağlantıları yapılabiliyor. Altı adet full-range hoparlöre ve soundbar dahilinde iki tweeter’a sahip olan Mi TV 2’de kablosuz subwoofer da var.

Xiaomi her zamanki fiyat politikası doğrultusunda Mi TV 2’yi sunduğu teknolojiye göre epey düşük sayılabilecek bir seviyede fiyatlandırmış. 27 Mayıs‘ta Çin’de 640 dolardan alıcı bulacak olan Mi TV 2’nin ülkemize büyük olasılıkla gelmeyecektir.