reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi’nin uygun fiyatlı telefonu Mi Max 2’nin özellikleri açığa çıktı

Çin merkezli bir akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi son zamanlarda heyecan uyandıran gelişmelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Firmanın şimdi de Xiaomi Mi Max 2 ile kullanıcıların karşısına çıkacağı belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde tamamen çerçevesiz ekranlı Xiaomi Mi Mix’in yenisinin geldiği ve firmanın ürün portföyünü genişleterek rekabetten geri kalmayacağı ortaya çıkmıştı. Akıllı telefon pazarındaki payını artırmak isteyen Xiaomi orta ve üst segment yeni modelleri satışa sunmayı planlıyor. Şimdi bu plan doğrultusunda Xiaomi Mi Max 2‘in geleceği anlaşıldı. Üstelik ilgi uyandıran bu cihazın özellikleri de paylaşıldı. Şimdiye kadar gün yüzüne çıkan bilgilere bakılırsa Xiaomi Mi Max 2’in tıpkı selefi gibi 6.44 inç büyüklüğünde bir ekranı olacak. Firma akıllı telefonların maksimum 6 inç ekranı olabileceğine dair alışkanlığa karşı koyulmaya devam edecek. İşlemci konusunda tercih Snapdragon 660‘tan yana yapılacak. Orta segmente uygun bu işlemciye 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza eşlik edecek. 5,000mAh kapasiteli pil ile şarj problemi ortadan kaldırılacak. Henüz netleşmemiş olsa da cihazın Android 7.0 Nougat ile çalışacağı düşünülüyor.

Xiaomi büyük ihtimalle Mobil Dünya Kongresi‘nde boy göstermeyecek ancak Mi Max 2’nin yakın gelecekte piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Hatta bazı kaynaklar direkt olarak mayıs ayına işaret ediyor. Henüz fiyatı netleşmemiş olsa da cihaza 230 – 300 dolar arası bir miktar ödeyerek sahip olmak mümkün olacak.