reklamı kapat

POPÜLER

Xperia Z4 ve Z4 Ultra’ya ait yeni detaylar geldi

Geçtiğimiz günlerde Xperia Z4’ün basına sızan teknik detaylarını paylaşmıştık. Şimdi ise hem o özellikleri doğrulayan hem de Zperia Z4’e ait yeni bilgiler içeren bir iddia ortaya atıldı.

Birçok farklı kaynağın doğruladığı üzere, Sony’nin yeni amiral gemisi CES 2015‘te görücüye çıkacak. Önümüzdeki yılın hemen başında, Ocak ayında düzenlenen CES fuarında, iddialara göre Xperia Z4’ün daha büyük ekranlı versiyonu olacağı söylenen Xperia Z4 Ultra’yı da göreceğiz. Sony böylece yeni “amiral gemilerini” bir önceki modelden yalnızca 4 ay sonra duyurmuş olacak. Standart Xperia Z4’ün sahip olacağı iddia edilen teknik özellikleri arasında 5,4 inçlik QHD ekran, Snapdragon 805 işlemci, 20,7 megapiksel arka kamera ile 4,8 megapiksel ön kamera ve 3.420 mAh kapasiteli pil yer alıyor.

5,9 inçlik ekranla geleceği söylenen Xperia Z4 Ultra ise standart modelden daha düşük kamera özelliklerine sahip olacak. Telefonun  kamerasının 16 megapiksel ve çift LED flaşlı olacağı iddia ediliyor. Öte yandan Xperia Z4 Ultra’nın kasası 5,7 mm ile bir hayli ince olacak. İddiaların karşılık bulup bulmayacağını kısa bir süre sonra öğreneceğiz.