reklamı kapat

POPÜLER

Xsolla

Xsolla, mobil oyunlar için yeni ticaret platformu duyurdu

Oyun geliştiricilerine ve yayıncılarına ödeme, faturalama, dağıtım ve pazarlama araçları sağlayan bir ödeme hizmetleri şirketi Xsolla, önemli bir adım attı.

Twitch abonelik ödemelerinde de karşınıza çıkan alanının önemli firmalarından Xsolla, bugün bir duyuru yaptı ve oyun severlere ve geliştiricilere olduğu kadar oyun kültürünün önemli bir parçası haline gelen içerik geliştiricilere yeni bir iş birliğinin kapılarını açtı. Firma mobil oyunlar için yeni ticaret platformunu hayata geçirdi.

Konu hakkında bir açıklama yapan ve kullanıma açılan online mağaza platformuyla oyun geliştiricilerin oyunlarını tanıtmaya hazır binlerce içerik üreticisiyle doğrudan bağlantı kurma şansı yakaladığını söyleyen Chris Hewish, oyunlarını ve çözümlerini Xsolla online mağazasında yayınlayan geliştiricilerin, diğer oyuncularla daha sıkı bir iletişim kurma imkanına da sahip olduğunu vurguladı.

Online mağaza platformunu kullanan geliştiricilerin gelirlerinde yüzde 40’a kadar büyüme olduğunu belirten Hewish, “Yeni mobil oyun ticaret çözümümüz geliştiriciler ve yayıncılar tarafında önemli fırsatlar sağlıyor. Platformumuz, birçok avantaj sunuyor. Servis geliştiricilerin oyun ticaret deneyimini, erişimini genişleterek gelecekteki işlem gelirlerinde yüzde 40’a kadar büyütme imkânı sunuyor.

Xsolla’nın online mağaza çözümü Valve, Twitch, Roblox, Ubisoft, Epic Games, Krafton, NetEase, Nexters, Playstudios, Playrix, miHoYo gibi birçok grup geliştirici tarafından kullanılıyor. Aslında bu yatırımla içerik üreticileri için tasarruf ve gelir elde edebilecekleri yeni bir iş modeli pazara sunmuş olduk” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xsolla, mobil oyunlar için yeni ticaret platformu ile dikkat çekti

Artık tüketicilerin fiziksel mağazalar kadar online mağazalardan da faydalanmak istediğini belirten Xsolla Oyun Ticareti Başkanı Anton Zelenin, “Şirketler müşterileriyle aralarındaki uzaklığı kompanse edebilmek için e-ticaret yönetimine başvuruyor” ifadelerini kullandı.

Geliştiricilerin, Xsolla online mağazasında kullanıcı edinmeyi kolaylaştıracak yöntemle birlikte oyunlarını keşfetme imkânı da yakalayacaklarının da altını çizen Zelenin, “Platform, oyun sektörünü ciddi biçimde değiştirme potansiyeline sahip. Mağazamızla; oyuncuları, geliştiricileri ve içerik üreticilerini bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Kullanıcılar oyunlarını satın aldıkları geliştiricilerin çalışmalarını ve oyunları hakkındaki gelişmelerini kendi ana sayfalarında da görebiliyorlar.

Ayrıca kullanıcılar bu kanaldan bir oyun satın alırken e-mail adreslerini doğrudan geliştirici ile paylaşabilirler. Platformu kullanan geliştiricilerden yüzde 5 kanal işleme ücreti alıyoruz. Bu sayede ortaklarımıza işlem başına yüzde 20 tasarruf imkânı sunuyoruz. Oyuncuların ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayan özel, çok platformlu bu deneyim aracılığıyla geliştiricilere birçok fırsat sunuyoruz. Mobil oyun işi büyüyor ve bu heyecan verici” şeklinde konuştu.

IDG Consulting Başkanı ve CEO’su Yoshio Osaki de bu içerikte bir platformun tüketici tercihini genişletmenin yanı sıra geliştiricilerin ihtiyaçlarına çözüm sunmak için hem gelir hem de iş modeli yönünden olumlu bir gelişme kaydettiğini söyledi.

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi