reklamı kapat

POPÜLER

Amazon Titan Image Generator

Yazarak görsel üretmede yeni seçenek: Amazon Titan Image Generator

Yazarak görsel üretmede yeni seçenek olarak Amazon Titan Image Generator tanıtıldı. Sistem şu an AWS müşterilerine açıldı.

Yazarak görsel üretme söz konusu olduğunda şu an çok sayıda seçenek bulunuyor. Bunların AWS re:Invent 2023 etkinliğinde tanıtılan en yenisi olan Amazon Titan Image Generator, şu an sadece “Amazon Web Services (AWS)” müşterileri tarafından denenebiliyor. Yazılanlardan yeni görseller üretebilmesi yanında yüklenen fotoğraflar üzerinde yazarak düzenleme yapabilen, örneğin bir objenin arkasındaki fonu rahatlıkla değiştirebilen sistem, Amazon satıcılarının farklı ürün görselleri hazırlaması için de aktif olarak görev alabiliyor. Dikkatli olarak eğitilen bir model üzerine kurulan sistem için Amazon, üretilen görseller telif haklarını ihlal etmekle suçlanırsa yasal destek olacağız açıklamasını yapıyor. Aktarıldığı kadarıyla Titan Image Generator ile oluşturulan içerikler görünmez bir filigranla birlikte geliyor, bu da yalan içeriklere karşı güzel bir koruma sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon Web Services (AWS), dün AWS re:Invent 2023 etkinliğinde yeni üretken yapay zeka (AI) destekli asistanı Amazon Q ile karşımıza çıkmıştı O sistem hakkında yapılan resmi açıklama şöyle olmuştu: “Amazon Q, özellikle yapılan işlere ve müşterilerin işlerine göre özelleştirilebiliyor ve sorulara hızlı yanıtlar alınabilmesini, içerik oluşturulmasını, herhangi bir konuda harekete geçilmesini destekleyerek bu bilgilerin müşterinin bilgi depoları, kodları ve kurumsal sistemleri arasında paylaşılmasını da sağlıyor.

Amazon Q, şirketlerin çalışanlarına görevlerini kolaylaştırmak, karar alma ve problem çözmeyi hızlandırmak ve iş yerinde yaratıcılık ve yenilikçiliği teşvik etmek için bilgi ve tavsiyeler sunuyor. AWS’in kurumsal müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarladığı Amazon Q, kuruluşun mevcut kimliklerine, rollerine ve izinlerine göre etkileşimlerini her bir kullanıcı özelinde kişiselleştirebiliyor. Temel modellerini eğitmek için hiçbir zaman ticari müşterilerin verilerini kullanmadığı için de güvenli bir platform sunan AmazonQ, ön izleme aşamasında kullanıma sunuldu.

Amazon Titan Image Generator yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli