reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods 2

Yeni Apple AirPods için ilk detaylar ortaya çıktı

Apple‘ın Türkiye’de 899 TL fiyat etiketiyle satılan kablosuz kulaklık modeli AirPods, özellikle bulunduğumuz yıl başı döneminde çok büyük talep görüyor. Bu talebin yeni yılda da değişmeyeceği söylenirken, yeni modelin de yolda olduğu belirtiliyor.

Apple‘a yakın çok sağlam kaynakları bulunan analist Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz ay şirketin 2018’de 26-28 milyon ünite arasında AirPods satabileceğini açıklamıştı. Son açıklamasında bunu pekiştiren analist, ayrıca yeni model hakkında ilk açıklasını yaptı. Buna göre AirPods 2, 2018’in ikinci yarısında resmi olarak karşımıza çıkartılacak. Henüz ne gibi yenilikler alacağı bilinmeyen kulaklığın, yine Tayvan merkezli üretici Inventec‘den çıkacağı söyleniyor. Bu firmaya diğer Tayvan’lı üreticiler Unitech, Compeq, TXC ve HLJ‘nin parça sağlayacağı da belirtiliyor. Sadece daha küçük kuvars bileşenleri kullanacak ürün, genel tasarım yapısını ise koruyacak. Hatırlarsınız satışa çıktıktan sonra uzun bir süre rahat şekilde elde edilemeyen kulaklık, şimdiden şirketin en popüler aksesuar modeli konumunda bulunuyor. Bunun arkasında sunulan sorunsuz bağlantı deneyimi yer alırken, yeni modelin daha da gelişmiş hale gelmesi bekleniyor.

Apple AirPods özellikleri

Apple’ın bu gelişmiş kulaklık modeli gücünü özel olarak geliştirilmiş Apple W1 çipten alıyor. Optik sensörlerden ve hareket ivmeölçerinden yararlanarak kulağınızda takılı olup olmadığını algılayan kulaklık, Mac sistemlere de bağlanabiliyor. Ses düzeyini ayarlamak, şarkıyı değiştirmek, arama yapmak ve yol tarifi almak için Siri’yi kullanabilen ürün, tek şarjla 5 saat batarya süresi sunabiliyor. Şarj kutusu ile bu süre 24 saate çıkartılabilirken, kutuda 15 dakika şarj 3 saat dinleme anlamına geliyor. Yapısına rağmen sunduğu ses kalitesi beğenilen kulaklık, tasarımıyla eleştirilmesine rağmen ciddi satış rakamlarına ulaşıyor.

Video