reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Yeni Batman filminin adı sonunda açıklandı

Superman ile Batman‘in birlikte yer alacağı Superman serisinin ikinci filmine ilişkin şu ana kadar fazla bir bilgi edinemedik. Batman ve Superman hayranlarının hararetli bekleyişini fırsat bilen film yapımcıları da detayları resmen süründüre süründüre açıklamanın tadını çıkarıyor. Önce oyuncu kadrosunu, ardından Batmobil‘i ve son olarak da yeni Batman kostümünü meraklı kitlelere gösteren yapımcılar, sonunda filmin adını da açıkladı.

Advertisement

Yayınlanan resmi logoyla birlikte Batman V Superman: Dawn of Justice (Superman’e karşı Batman: Adaletin Şafağı) adını taşıyacağı açıklanan film, bize Justice League‘in, nam-ı diğer Adalet Birliği’nin varışının yakın olduğunu müjdeliyor. Üstelik artık filmin resmi bir web sitesi de var.


Warner Bros.’un bu filmle Justice League’e gönderme yapması tüm çevrelerin beklediği bir durumdu; şimdi açıklanan resmi film adı bu kanıyı net bir şekilde doğruladı. Batman’le Wonder Woman‘ı Superman’in yanına katarak izleyici kitlesini bir hayli genişleten film, Justice League’in gelişini de haber vererek bizi bir Superman üçlemesinin ötesine geçecek daha geniş bir seriye hazırlıyor böylece.

Ancak filmin adındaki tek mesaj “justice” (adalet) kelimesiyle verilmiyor. Batman ve Superman isimlerinin sıralaması (Superman’e karşı Batman), Superman’e meydan okuyanın Batman olduğunu gösteriyor. Şüphesiz ki bu başlıkla birlikte Batman ve Superman hayranları filmin konusu açıklanana kadar epey hararetli tartışmalar döndürecek. Sizce Batman Superman’e neden meydan okumuş olabilir?