reklamı kapat

POPÜLER

Yeni bir global fenomenimiz var; Nusret namıdiğer #SaltBae

Videolarıyla sık sık gündeme gelen, hepimizin artık yakından tanıdığı Nusret Gökçe bir anda dünya çapında bir fenomene dönüştü. Ünlü şefin videoları internette hızla yayılmaya başladı.

Kasap, restoran sahibi ve şef olan Nusret Gökçe şimdiye kadar çeşitli nedenlerle adından bolca söz ettirmişti. New York‘ta izinsiz çalışan biriyken, İstanbul‘un en lüks semtlerinden birinde restoran sahibi oldu. Ardından bu zinciri Dubai‘ye doğru genişletti. Onun başarı öyküsü de birçok insanın dikkatini çekmeyi başardı. Hızla ün kazanan Nusret daha sonra da Instagram üzerinden paylaştığı “farklı” videoları ve restoranının pahalılığıyla gündeme gelmeye devam etmişti. Şimdi onun ismini anıyor olmamızın nedeniyse başka. Ünlü ismin yeni lakabı #saltbae oldu.

Nusret’in enteresan videoları bir anda Twitter ahalisinin dikkatini çekti. Onun et tuzladığı bir an özellikle öne çıktı. Herkes bu kareyi farklı durumları ifade etmek üzere mim (meme) şeklinde kullanmaya başladı. Öyle ki Bruno Mars bile bu furyaya dahil oldu. Çeşitli yabancı kaynaklar “#Saltbae Kimdir?” tarzında içerikler üretmeye başladı. Böylece Nusret bir gecede ününü tüm dünyaya duyurmuş oldu. #SaltBae hashtag’iyle paylaşılan eğlenceli içeriklerin bir kısmını haberimizin devamında görebilirsiniz.