reklamı kapat

POPÜLER

macbook pro

Yeni MacBook Pro gün ışığına çıktı

Apple’ın en çok merak edilen teknolojik ürünleri yeni iPhone modelleri olsa da Apple fanları yeni MacBook Pro modelini de dört gözle bekliyor.

Paylaşılan bilgiler gerçeğe dönüşürse yeni MacBook Pro’nun performans sonucu benchmark testinde ortaya çıktı. Popüler Geekbench testinde çıkan sonuca göre bilgisayar tek çekirdek performansından 4.448, çok çekirdek performansından ise 16.607 puan aldı. 2018 model MacBook Pro’nun gücünü Intel Core i7-8559U Coffee Lake işlemcisinden alacağı konuşuluyor. 2,7 GHz hızında çalışan dört çekirdekli bu işlemcinin 4,5 GHz hıza çıkabileceği ifade ediliyor. 16 GB RAM’li bilgisayarın performansıyla fark yaratması bekleniyor.

Touch Bar ile fark yaratan MacBook Pro yaklaşık iki yıl önce tanıtılmıştı. Bugüne kadar üretilen en hafif ve en ince MacBook Pro modeli, gümüş ve uzay grisi olmak üzere iki renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Cihazlarda en dikkat çekici özellik Touch Bar olarak karşımıza
çıktı. Fonksiyon tuşlarının yerini alan bu özellik fonksiyon tuşlarından çok daha fazlasını sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En güncel MacBook Pro’ların satış fiyatları Türkiye’de ne kadar?

13 inçlik MacBook Pro’nun Türkiye’deki başlangıç fiyatı 6.299 TL, 15 inçlik MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı ise 11.499 TL.