reklamı kapat

POPÜLER

Yeni macOS’u kullanan eski bilgisayar: HackBook

Giriş seviyesi bir Mac satın alabilmek için bile binlerce lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Verilen bu paranın bir kısmı donanıma gitse de ciddi bir kısmı da macOS işletim sistemine ödeniyor diyebiliriz. Peki daha uygun bir fiyata, hem de yüksek performanslı bir şekilde macOS’a ulaşmak mümkün olsa nasıl olurdu? Eski HP bilgisayarlara macOS kurularak ortaya çıkan HackBook, macOS deneyimini ulaşılabilir hale getiriyor. 

Eski EliteBook modelinde Intel Core i5 işlemci kullanılıyor. 8 GB RAM’in yer aldığı bilgisayarda 1600 x 900 piksel çözünürlüğünde 14 inç ekran bulunuyor. İddiaya göre bu donanım 2013 MacBook Pro’ya denk bir performans vadediyor. iOS ve Mac uygulamaları geliştirmek için ideal olduğu söylenen bilgisayar 15 saniyede tamamen açılıyor ve 1 saniyede uyanabiliyor. İçerisinde App Store, iTunes vb. yerleşik uygulamaların da bulunduğu bilgisayarda istendiği zaman Windows işletim sistemi de çalıştırılabiliyor.

325 dolara satılan bilgisayar için internet sitesindeki adrese mail göndermek gerekiyor. Eğer istenirse donanımda bazı özelleştirmeler de talep edilebiliyor. HackBook’un satıldığı siteye buradan ulaşabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.