reklamı kapat

POPÜLER

Yeni nesil Sony Xperia cihazlarla çekilmiş etkileyici kısa film [Video]

Yönetmen Mateo Willis, Sony’nin kamera teknolojileriyle iddialı yeni nesil Xperia cihazları ile yedi dakikalık eşsiz bir kısa film hazırlıyor.

Blue Planet II, Planet Earth II ve Frozen Earth gibi projelerde yer alan ünlü görüntü yönetmeni Mateo Willis, yeni bir projeye imza attı. Ünlü yönetmen bu sefer ekipman olarak Xperia akıllı telefonları kullanıyor. Sony Mobile ve Willis tarafından görevlendirilen, dünyanın farklı bölgelerinden 34 bağımsız içerik üreticisini Xperia XZ1, XZ1 Compact ve Xperia XZ Premium ile buluşturan ekip, cihazın iddialı kamera özelliklerini denetiyor. Dünyanın dört bir yanından Xperia XZ1 ile çekilen anlarla hazırlanan kısa film, izleyicileri benzersiz bir görsel yolculuğa çıkarmayı amaçlıyor. Willis tarafından düzenlenen içerikler, The Journey isimli kısa filmde buluşuyor.

Profesyonel çekim aracı olarak Xperia XZ1

Xperia XZ1 oldukça iddialı bir kamera donanımıyla geliyor. Motion Eye kamerayla gelen cihaz hareket yakalamayı bir üst seviyeye taşırken akıllı telefonlar için BIONZ görüntü işemcisi çok daha hızlı görüntü işleme sunuyor. Mobil cihazlar için üretilen Exmor RS sensöre sahip olan cihazın arka kamerası 19 megapiksel çözünürlük sunuyor. Öngörülebilir Yakalama sayesinde her daim en doğru anı kaydetmeyi sağlayan cihaz video çekimlerde de iddialı. Sahip olduğu SteadyShot özelliği ile hareket halindeyken sarsıntıyı önleyerek daha akıcı görüntüler çekmek mümkün. 4K videolar kaydedebileceğiniz cihaz, aynı zamanda süper yavaş çekim özelliğinde saniyede 960 kare hızında çekimler yapabiliyor. Hazırlanan videoda cihazın arka kamerasının sunduğu hemen her özellik gösteriliyor. Söz konusu kısa filmi haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO