reklamı kapat

POPÜLER

Yeni otomobilinin sigorta bedeli için “cinsiyetini değiştiren” adam dış basının gündeminde

Kanada’nın Alberta eyaletinde meydana geldiği söylenen olayda, sigorta miktarından rahatsız olan kullanıcı çoğumuzun aklına gelmeyen bir yöntemi tercih etmiş.

Sevgi, mutlululuk ve heyecan gibi olumlu şeyler kadar kurnazlık da insanoğlunun yer veya bölge fark etmeksizin içerisinde yer alan durumlardan bir tanesi. Gün içerisinde karşılaştığımız pek çok hırsızlık olayında bunun örneklerini rahatlıkla görebiliyoruz aslında. İşin asfalt üzerindeki boyutunda gözümüze çarpan olaylarda bu kriterin adeta yüksek lisansı yapılıyor. Sürecin ne kadar evrensel olduğunu şu anda karşılaşmakta olduğumuz olayla bir kez daha görüyoruz. Olayın detaylarına inmeden önce size bu fantastik soruyu sormadan da edemiyoruz; “Sadece kâğıt üzerinde olsa bile, sigortaya daha az ödemeyebilmek adına cinsiyetini değiştirir miydiniz?” Kulağa ciddi anlamda saçma gelen bir durum olsa da, Kanadalı bir adamın satın alacağı arabası için yaptığı şey tam olarak bu.

Kağıt üzerinde bir “kadın”

Yeni bir Chevrolet Cruze bakmak için yola koyulan olayın baş kahramanı istediği özelliklerde modeli bulduktan sonra işin satın alma sürecini araştırmaya başlıyor. İçerisinde birçok farklı işlemlerinin de olduğu süreç sırasında görevlilerden bilgi almaya başlayan alıcıya yaklaşık 3.500 dolarlık bir sigorta ödemesi çıkartılıyor. Tabi ki böylesine büyük bir fiyatın temel sebebin altında kendinin daha önceden gerçekleştirdiği kaza olayları da var. Ortaya çıkan bu maliyetin ardından sigorta şirketine, bir kadın olması durumunda ne kadarlık bir ödeme yapması gerektiğini sorduğunda ise ortaya 2.600 dolarlık bir ödemenin çıkacağı cevabını alıyo. Bu olaya aşırı derecede sinirlendiğini dile getiren alıcı, kendisinin kağıt üzerinde bir kadın olmasını sağlayacak koşulları araştırmaya başlayarak bir doktorla temasa geçmiş. Gerekli işlemlerin ve başvuruların ardından kendisini bir kadın olarak tanımlayan belgeyi elde etmeyi başarıp, sigorta şirketinin yolunu tutması da uzun sürmemiş. Bu durum karşısında çaresiz kalan sigorta şirketi de kurnaz kahramanımızın sigortasını 2.600 dolardan yapmak durumunda kalmış. Bu sayede aylık 70 dolara yakın tasarruf eden kullanıcının yeni arabasıyla keyifli yolculuklara başladığını düşünüyoruz.