reklamı kapat

POPÜLER

Porsche 911 Cabriolet
Porsche 911 Cabriolet

Yeni Porsche 911 Cabriolet ve sunduğu tüm yenilikler

Porsche, 911’in yeni Cabriolet versiyonunu otomobil tutkunlarıyla buluşuyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yeni nesil Porsche 911 Cabriolet yola çıkmaya hazır.

Cabriolet’e has bütün gelişmiş özellikleri taşıyan yeni 911 Cabriolet, ilk başta arkadan itişli Carrera S ve dört tekerlekten çekişli Carrera 4S olmak üzere iki versiyon ile satışa sunuldu.

Yeni modelde, tam otomatik yumuşak tavana entegre bir arka cam pencere bulunuyor. Yumuşak tavanın yapısında bulunan magnezyum yüzey elementleri, yüksek hızlarda çatının bombe yapmasını engelliyor. Yumuşak tavan, 50 km/s’a kadar hızlarda açılıp kapanabiliyor. Yeni çatı hidrolik sistemi, açılış zamanını 12 saniye civarına düşürürken, elektronik olarak açılabilen rüzgar deflektörü sayesinde boyunları rüzgarın etkisinden korumak mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche 911 Cabriolet iki farklı versiyonla geliyor

911 Cabriolet ilk başta arkadan itişli Carrera S ve dört tekerlekten çekişli Carrera 4S olarak piyasaya sunuldu. İki versiyon da 3 lt’lik altı silindirli bir boxer motora sahip; 450 PS güç ve 530 Nm tork üretiyor. Turboşarjlar ve yeni tasarlanan hava soğutma sistemi gibi başka optimizasyon hamleleri de motora güç katıyor.

Güç, yeni geliştirilen 8 vitesli, çift kavramalı şanzıman sayesinde aktarılıyor. Carrera S, sıfırdan 100 km/s’a 3.9 saniyede çıkıyor (opsiyonel Sport Chrono Package’da bu süre 3.7 saniyeye düşüyor) ve 306 km/s hıza ulaşabiliyor. Carrera 4S’in en yüksek hızı 304 km/s ve sıfırdan 100’e 3.8 saniyede çıkıyor (opsiyonel Sport Chrono Package’da bu süre 3.6 saniye).

Yeniden tasarlanan iç mekan net hatlara sahip

Kendine has iç mekan net ve düz hatlara sahip. Orijinal 911’deki gibi, bu modelde de gösterge paneli iki yatay kanat düzeyi arasındaki tüm alanı kaplıyor. Ortada bulunan devir sayacının yanlarındaki iki ince, çerçevesiz gösterge sürücüye bilgi aktarıyor. Bu modelde 10.9 inç Porsche Communication Management (PCM) merkez ekranı hızlı bir biçimde, dikkat dağıtmadan kullanılabiliyor.

İlginizi çekebilir

Karşınızda Porsche 718 T Boxster ve Cayman