reklamı kapat

POPÜLER

Razer Blade 17

Yeni Razer Blade 17, performans konusunda sınırları zorluyor

Alanın dev isimlerinden Razer, performans limitlerini zorlayan yeni oyuncu dizüstü Razer Blade 17 ile karşımızda yer alıyor.

Advertisement

Razer bugün tam olarak en yeni 11. Nesil Intel Core H-Serisi işlemciler üzerine kurulu ve Nvidia GeForce RTX 3080 GPU’suna kadar özelleştirme sunan yeni nesil Razer Blade 17 oyuncu dizüstü ile ses getirdi.

Firmanın Blade serisinde alıştığımız tasarım çizgisini devam ettiren dizüstü, yapılan açıklamaya göre Blade 17’de ilk kez kendini gösteren Intel Core i9-11900H işlemci ile şimdiye kadar bir Razer Blade modelinde bulunan en güçlü Intel işlemci ile geliyor.

Sekiz çekirdek ve 16 iş parçacığı ile donatılan Intel i9-11900H işlemcinin dahil edilmesiyle beraber yeni Blade 17’nin Intel tabanlı Razer Blade dünyasında daha önce duyulmamış yeni performans seviyelerine ulaşılabildiği aktarılıyor.

CPU saat hızı maksimum turbo özelliği ile 4.90 GHz’e kadar çıkarken, bu durum kullanıcıların hem oyun hem de CPU’ya yüklenen işlerde büyük ölçüde iyileştirilmiş hızlar elde edecekleri anlamına geliyor.

GeForce RTX 3080 GPU ve 4K 17 inç dokunmatik ekran ile sadece oyun değil diğer yaratıcı işler için de harika bir seçenek olan model için Intel Oyuncu Laptoplar Direktörü Serhan Ceran, “Intel Core i9-11900H işlemcinin dahil edilmesi, Razer Blade serisinde yüksek hızlar ve birinci sınıf özellikler sunar bir dönüm noktasıdır” diyor ve ekliyor:

“Blade 17’nin olağanüstü kalitesiyle eşleşen ve meraklılar için ürettiğimiz en yeni mobil CPU’muz, güç verimliliği ve performansı konusunda kesinlikle etkileyici bir kullanıcı deneyimi yaratıyor.” 

Model hakkında Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Razer Sistemler İş Birimi Genel Müdürü Brad Wildes ise “Blade 17, yıllardır birinci sınıf dizüstü oyun bilgisayarı alanında temel bir unsur olmuştur. Dolayısı ile hayranlarımızın beklediği ve hak ettiği akıllara durgunluk veren performansı ve kusursuz kaliteyi sunmaya devam etmemiz çok önemli” diyor ve ekliyor:

“En yeni, birinci sınıf donanım geliştirmelerini sunarken sürekli olarak güncelleştirmelerle bütünleştirmek, Blade ailesine ‘üstünlüğünü’ kazandıran şeydir. Razer Blades her zaman stil ve güçle eş anlamlı olmuştur. Biz de bunu böyle tutmayı amaçlıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Razer Blade 17 elbette pahalı bir seçenek

Razer Blade 17’nin yanı sıra, Blade 15 temel modeli de 11. Nesil Intel Core i7-11800H işlemciler ile yeniden sunuluyor ve yurt dışında 1.799 dolardan başlayan fiyatlarla ön sipariş üzerinden alınabiliyor. Yeni Blade 17’nin başlangıç fiyatı ise 2.399 dolar seviyesinde. Ürünlerin ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Virgin Galactic uzaya tam olarak böyle çıkış yaptı