reklamı kapat

POPÜLER

Rolls Royce Phantom
Rolls Royce Phantom
Rolls Royce Phantom

Yeni Rolls-Royce Phantom Türkiye’ye geliyor [Video]

Rolls-Royce, yeni lüks sedan otomobili Phantom‘u Türkiye’de satışa sunuyor. Önümüzdeki günlerde İstanbul’da basına tanıtımı yapılacak olan otomobil, Kuruçeşme’deki Royal Motors Showroom’unda yerini alacak. Çağdaş bir tasarım anlayışıyla otomobil tutkunlarının beğenisine sunulan yeni Phantom, daha katı, daha sert ve ileri teknolojisiyle fark yaratıyor. Dünyanın en lüks otomobillerinden biri olan Phantom’un yeni modeli çizgileri uzatılmış yeni ızgarayla geliyor.

Izgaradaki değişimi ışıklandırmalarla devam ettiren Rolls-Royce, lazer teknolojisine sahip grubuyla 600 metrenin üzerinde aydınlatma mesafesi sunuyor. 22 inçlik jantların tercih edildiği otomobilde 563 beygir ve 900 Nm tork üreten V8 motor kullanılıyor. Saatte maksimum 250 kilometre hıza ulaşabilen otomobil saate 100 kilometre hızlanmasını 5,3 saniyede tamamlıyor. Sekiz ileri otomatik şanzımanla gelen yeni Phantom, bir önceki modele kıyasla yüzde 10 oranında daha seri.

Yeni Rolls-Royce Phantom 9 farklı modelle geliyor

Yüzde 30 oranında iyileştirilmiş burulma direnci ve yenilenen double wishbone süspansiyonlar dikkat çeken parçalar arasında. Bagaj hacmi 548 litre olan otomobilin dış tasarımı kadar iç tasarımı da çok etkileyici. Lüks detayların karşımıza çıktığı iç mekan tasarımında 12,3 inç büyüklüğünde ekran göze çarpıyor. Analog saat, tamamen el yapımı ahşap kaplamalar, içki paketi, yıldız yansımalı tavan gibi donanımlar da otomobilin dikkat çekici özellikleri arasında. Şu anda 9 farklı modelle sunulan yeni Phantom’un satış fiyatı henüz açıklanmadı.

Video