reklamı kapat

POPÜLER

tizen

Yeni Samsung akıllı televizyonlar Tizen işletim sistemiyle geliyor

Dünyanın ilk Tizen işletim sistemli akıllı telefonu Samsung Z’yi geçtiğimiz haziran ayında gün ışığına çıkaran Samsung, şimdi de bu işletim sistemini akıllı televizyonlarına getiriyor.

Güney Koreli şirketin bu yıl piyasaya süreceği akıllı televizyonlarıyla birlikte gelecek açık kaynak kodlu, Linux tabanlı Tizen işletim sistemi sayesinde kullanıcılar, Samsung cihazlar üzerinden televizyon kapalı olsa bile televizyon yayınları izleyebilecek. Smart Hub platformunda daha kolay ve daha hızlı gezinti imkanı sunacak Tizen ile birlikte Samsung televizyonlar mobil cihazlarla daha kolay iletişime geçebilecek. Bluetooth 4.0 ve Wi-Fi Direct ile akıllı televizyonların diğer mobil cihazlarla senktronize olabileceği televizyonlarda PlayStation Now ve Just Dance desteği de kullanıcılara sunulacak.

Yeni Samsung televizyonlarla ilgili detaylar önümüzdeki hafta başlayacak CES Fuarı‘nda açığa çıkacak. Tizen işletim sisteminin eski Samsung televizyonlarına gelişim kitiyle (smart evolution kit) gelip gelmeyeceği de kısa bir süre içerisinde belli olacak.

tizen
Tizen
tizen