reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Yeni Samsung Galaxy serisinde ses kalitesi artırıyor

Galaxy S8’i bu ayın sonunda tanıtmaya hazırlanan Samsung, MWC17’de ses teknolojisiyle ilgili çalışmalarını kamuoyuyla paylaştı. Samsung, Grammy ödüllü AKG by Harman entegrasyonu ile Samsung Galaxy cihazlarındaki ses deneyimini yeni bir boyuta taşıyor. Ses konusunda yapılan bu iş birliğinin ilk aşaması olarak, Samsung Galaxy Tab S3, AKG tarafından ayarlanmış dört adet stereo hoparlör bulunuyor.

Samsung’un yeni amiral gemisi tableti AKG desteğiyle ses performansını zenginleştiriyor ve ev sinema deneyimini mobil boyutta sunuyor. Tabletin AKG tarafından desteklenen hoparlörleri, dinleyicilere akustik bir deneyimle birlikte dağılmayan saf sesler üretiyor. Hoparlörler ayrıca, en iyi kalitede ses sunmak için cihazın yatay veya dikey modda olup olmadığına göre otomatik olarak kendini ayarlayabiliyor. Samsung ve AKG ilerleyen dönemde, AKG’nin ses deneyimini Samsung Galaxy akıllı telefonlara getirerek iş birliğini genişletecek. Galaxy akıllı telefon kullanıcıları, telefonlarıyla birlikte ürün kutusunda AKG tarafından geliştirilmiş kulaklıklar da yer alacak. Bu iş birliğini Galaxy S8’de de görmemiz kuvvetle ihtimal.

AKG by HARMAN markası, bir mühendis ve fizikçi tarafından, yaratıcığı ifade eden bir katalizör olarak saf stüdyo sesi yaratma fikriyle kuruldu. 1.000’in üzerinde patente ve 300’ün üzerinde icada sahip inovasyon mirası taşıyan AKG mikrofonları ve kulaklıkları, 70 yıldan beri elektro akustik alanında dünyanın en saygın müzisyen, yapımcı ve DJ’leri tarafından kullanılıyor. AKG, 70 yıldan uzun süredir profesyonel müzisyenler için Grammy Ödüllü referans ses sunuyor.