reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Snapdragon 821 eskisinden yüzde 10 daha hızlı

Qualcomm yeni Snapdragon 821 işlemcisini duyurdu. Yeni mobil işlemcinin, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge, HTC 10, LG G5 gibi bu yılın en iyi akıllı telefonlarında kullanılan Snapdragon 820’den yüzde 10 daha hızlı olduğu ifade ediliyor.

Yeni mobil işlemcisini duyuran Qualcomm, Snapdragon 821’in, 820’nin temelleri üzerine inşa edildiğini belirtiyor. Eski mobil işlemciden yüzde 10 daha hızlı olduğu söylenen Snapdragon 821, 2,4 GHz hızında sekiz çekirdekli bir mobil işlemci. Qualcomm, GPU hızıyla ilgili detay vermese de yeni işlemcinin Snapdragon 820’yle aynı 600Mbps Snapdragon X12 LTE modemi kullandığını ifade ediyor. Snapdragon 820’nin maksimum saat hızı 2,15 GHz idi. Yeni işlemci Snapdragon 820’nin yerini almak için değil onunla birlikte kullanılmaya devam etmek üzere piyasaya çıkıyor.

Qualcomm yeni işlemcinin yılın ikinci yarısında duyurulacak akıllı telefonlarda kullanılabileceğini vurguluyor. Bu adaylar arasında da HTC’nin gelecek olan Nexus telefonu ve Asus ZenFone 3 yer alıyor. Öte yandan Qualcomm, mobil telefonlar haricinde, VR gözlükleri yani sanal gerçeklik cihazlarında da bu işlemcinin kullanılabileceğinin altını çiziyor. Öyle görünüyor ki çok yakında, akıllı telefonu içine yerleştirmek zorunda olmadığımız VR başlıklarında bu işlemciyi görebiliriz.

İLGİLİ HABERLER