reklamı kapat

POPÜLER

Yeni SUV modeli Renault Kardian görücüye çıkarıldı

Yeni SUV modeli Renault Kardian görücüye çıkarıldı. Bu aracın odaklandığı ülkeler arasında şimdilik Türkiye yer almıyor.

Renault bugün bir açıklama yaptı ve burada, “Marka, Latin Amerika ve Fas pazarına girecek olan “Renault Kardian” ile B segmentindeki konumunu güçlendirecek.” dedi. Bu açıklamanın merkezinde yer alan araç Kardian, kısa süre önce detaylandırıldı ve karşımıza ufak bütçelere yönelik yeni bir SUV daha çıktı. Tasarımsal olarak oldukça tanıdık görünen araç, aktarıldığı kadarıyla Captur’dan biraz daha ufak bir seçenek konumunda. Gücünü turbo destekli 1 litrelik üç silindir motordan alan araç, bu motorla ön tekerlere 123 beygir güç ve 220 Nm tork aktarabiliyor. Hibrit bir versiyonu şu an için bulunmayan araç, çift kavrama “DCT” şanzıman ile geliyor ve bunun için konsolda çok ufak bir vites seçici barındırıyor. Dışı gibi içi de tanıdık olan çünkü burada bir seviyeye kadar Dacia Sandero’yu temel alan araç, kablosuz Apple CarPlay desteğini beraberinde getiriyor ve 8-inç’lik bir merkezi multimedya ekranı taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok sayıda modern sürüş destek sistemiyle donatılan Kardian, ilk olarak Brezilya merkezli üretime alınacak, üretim daha sonra Fas fabrikasına genişletilecek. Avrupa’ya ve ABD’ye getirilmeyeceği açıklanan model, yüksek ihtimalli Türkiye’yi de es geçecektir. Ancak firmaların planları zamanla değişebiliyor, bu konuda ileride bir sürpriz olma ihtimali bulunuyor. Bu arada Renault bugün hemen aşağıdaki haberde görebileceğiniz konsept arazi aracıyla da ses getirdi. Firma o araçla beraber bazı önemli açıklamalarda da bulundu:

Renault Kardian yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu