reklamı kapat

POPÜLER

the witcher 3 geralt1

Yeni The Witcher oyunu bekleyenlere müjde

Oyun dünyasının başarılı serilerinden biri olan ve son oyununun piyasaya sürülmesinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen adından halen söz ettiren The Witcher’ın yapımcısından oyunculara müjdeli haber geldi. Görünüşe bakılırsa yapımcı CD Projekt’in The Witcher’ı bırakmaya niyeti yok.

The Witcher serisi aslında ilk etapta bir üçleme olarak planlandı. The Witcher kitabının yazarı olan Andrzej Sapkowski’den ismin haklarını alan ekip, geliştirdikleri oyunlarla ödüllere doymadı. Seri toplamda 25 milyondan fazla kopya satmayı başarırken sadece The Witcher 3 toplamda 200 milyon sterlinden fazla gelir getirmeyi başardı. Hal böyle olunca bu kadar başarılı bir seriyi 3 oyunla sınırlı tutmak kulağa pek de mantıklı görünmüyor. Şirketin finansal durumuyla ilgili etkinlikte konuşan CD Projekt’in yetkili isimlerinden oyuncuları mutluluktan havaya uçuracak bir bilgi geldi.

The Witcher’ın üçleme olarak planlandığının bilindiği fakat şirketin The Witcher 4’ü geliştirmek gibi bir planının olup olamayacağı sorusuna yanıt veren yetkililer, oyunla duygusal bağlarının ne kadar güçlü olduğunu ortaya koydu. The Witcher evrenini çok sevdiklerini ve bu evreni oluşturabilmek için hayatlarından 15 yılı harcadıklarını belirten ekip, The Witcher 4’ü çıkarmayı düşüneceklerini dile getirdi. Oyunun ne zaman piyasaya sürülebileceği ve neler vadedeceği hakkında henüz hiçbir şey bilinmese de The Witcher 4 isminin telafuzu bile heyecan verici görünüyor. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.