reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Thunderbolt monitörleri bekleyenlere kötü haber

Apple kısa bir süre önce eskide harici monitörlerinin satışını durdurmuş ve bu de yeni ekranların geleceği beklentisini yaratmıştı. Ancak görünüşe göre Apple’ın böyle bir düşüncesi yok.

Cupertinolu şirket geçen günlerde düzenlediği etkinlikte yeni MacBook modellerinin yanı sıra LG’nin monitörlerini de tanıttı. Bu monitörlerin Thunderbolt Display’e bir alternatif olacağı düşünülüyordu fakat son gelen bilgiler bunun aksini söylüyor. LG’nin ekranlarının bir alternatif değil, Apple’ın sunduğu tek harici ekran olacağı belirtiliyor. Böylece Apple’ın monitör pazarından tamamen çekildiği ifade ediliyor. Sorun şu ki LG’nin ekranları beğeni toplasa da ekranların tasarımı eleştirilerin hedefi olmuş durumda. Apple’ın kendi monitörleri Mac cihazlarla uyumlu bir tasarıma sahipken LG’nin monitörleri aynı uyumu göstermiyor. Apple’ın bu hamlesinin arkasında ne olduğu ise merak konusu.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Yeni Thunderbolt monitörleri bekleyenlere kötü haber” için bir cevap

  1. Oğuzhan dedi ki:

    Apple Lg monitörleri Usb Type c standardının gelişmesini destelemek için tanıtımında yer verdiği söyleniyor. Mac Pro’lar ile de 8K monitor duyurmayı planladığı ve yeni touch bar yer alan klavye ile kalem destekli Magic Pad da söylentiler arasında.