reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone Engin Aksoy

Yeni Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy oldu

Türkiye’nin en büyük operatörlerinden Vodafone artık Engin Aksoy tarafından yönetilecek. İşte yeni dönemde satır başları;

Vodafone’dan yapılan açıklamaya göre Alex Froment Curtil Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Stratejiden sorumlu İcra Kurulu üyesi görevine getirildi. Yeni CEO Engin Aksoy görevi Alex Froment Curtil’den 1 Şubat 2021 itibariyle devralacak. Vodafone’a 2008 yılında katılan Engin Aksoy, 2017’den bu yana Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimi’nden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Aksoy, Vodafone Yanımda platformunun oluşturulması, büyümeyi destekleyen çok kanallı kampanya yönetimi araçlarının geliştirilmesi, müşteri deneyiminin iyileştirilmesi, perakende kanallarının dijitalleştirilmesi dahil pek çok projeye liderlik etti. Vodafone Türkiye’de daha önce satış, pazarlama ve kurumsal iş birimi alanlarında üst düzey görevler üstlenen Aksoy, şirketin U-dönüşü plan ve stratejisi kapsamında satış, dağıtım ve kanal yapısına odaklanarak önemli katkılarda bulundu. Coca-Cola İçecek, Michelin ve Nike’da da üst düzey görevler üstlenen Aksoy, İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu ve Oxford Business College Pazarlama alanında yüksek lisans derecesi sahibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vodafone yeni bir döneme geçiyor

Engin Aksoy şöyle konuştu: “2008 yılından bu yana bir parçası olduğum Vodafone’un kalbimde özel bir yeri var. Bu ekibi yönetecek olmanın heyecanını yaşıyorum. Vodafone Türkiye olarak, servislerimiz aracılığıyla herkesi bağlantıda tutarak, müşterilerimizin ve toplumumuzun yanında olmaya devam edeceğiz.

” Alex Froment-Curtil ise şunları söyledi: “Vodafone’un Türkiye CEO’su olarak görev yaptığım bu kısa dönemde harika insanlarla tanıştım ve hem toplum hem de müşteriler için en iyisini yapmaya çalışan bir ekibin tutkusuna şahitlik ettim. Engin ile çalışmak bir ayrıcalıktı, yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Bu da Amazon’un otonom taksi aracı