reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch SE akıllı saat

Gelecek Apple Watch modelleri iki önemli özelliğe sahip olabilir

Gelecek Apple Watch modelleri ortaya çıkan patent üzerinden görüldüğü üzere iki önemli özellikle karşımıza çıkabilir. İşte detaylar;

Apple Watch modelleri, ne gelişmiş akıllı saatler arasında yer alıyor. Apple’ın aldığı patentlere göreyse bu modeller gelecekte ilk olarak Touch ID sensörüne sahip olabilir. Yeni iPad Air’in güç tuşuna Touch ID parmak izi sensörü koyan Apple, patentlere bakılırsa bu sistemi akıllı saatlerine de getirmek istiyor. Saat güvenliği için bu detay olumlu görünüyor. Diğer detay ise daha ilginç. Apple, ciddi ciddi akıllı saatlerine bir kamera koymak için çalışma yapıyor. Firma burada ekran altı kamera teknolojisine odaklanıyor. Bu da bir akıllı saat için çok mantıklı duruyor. Ekran altı kamera sistemi yapılabilirse, tasarımı bozmadan görüntüleme yeteneği anlamına geliyor. Ancak bu teknolojilerin ne zaman gerçek olacağı henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch detayı dikkat çekerken, pazarın geneli için ilginç çalışmalar da yapılıyor

Chinese University of Hong Kong” araştırmacıları kısa süre önce akıllı saatlerin içerisine sığabilecek kadar ufak bir mikro jeneratör geliştirdi. Aktarıldığı kadarıyla bu jeneratör insan / kol / el hareketlerinden enerji üretebiliyor. Yani hareket ettiğiniz (Koşma yürüme vb.) durumlarda kolunuzdaki akıllı saat de aktif olarak şarj ediliyor. Bu da gerçekten çok mantıklı ve güzel görünüyor. Bu şekilde saatlerin kullanım ömrü ciddi şekilde artırılabilir açıklaması yapılıyor. Ancak elbette bu sistem şimdilik prototip aşamasında yer alıyor. Yani altyapının gerçek bir akıllı saat içerisine ne zaman gireceği henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Uçan otomobiller de yakın gelecekte hayatımıza giriyor