reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp-android-wear

Yeni WhatsApp güncellemesiyle saatinizden sesli mesaj göndermek mümkün

Tartışmasız en popüler mesajlaşma servisi olan WhatsApp, vazgeçilemeyen bir bağımlılık gibi. Pek çok benzer uygulama olmasına karşın popülerliğini yitirmeyen mesajlaşma uygulaması, giyilebilir teknolojiye ayak uyduracak şekilde kendini geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp’ın yeni güncellemesi Android Wear‘li cihazları hedef alıyor.

Google’ın giyilebilir cihazlar için geliştirdiği platform Android Wear, Samsung ve LG ürünlerinde kendine çoktan yer edinmişken ve yeni cihazlar da kapıdayken uygulamalar da daha kullanışlı hale getirilmeye başlandı. Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp de kullanıcıya daha rahat bir deneyim sunmak için işe koyulmakta gecikmedi. Uygulamanın yeni sürümünü Play Store’dan önce internet sitesine koyan firma, Play Store uygulamasını güncellemeden biraz nabız yoklamak istiyor gibi görünüyor.

whatsapp-android-wear
Yeni güncellemeyle artık Android Wear akıllı saatler mesajın bildirimi yerine tamamını görüntüleyebilecek. Grup mesajlarında her bir bireyin ismini ekrana yansıtacak olan saatleriniz birikmiş bildirimleri de atlamadan okumanızı sağlayacak, böylelikle hiçbir mesajı kaçırmamış olacaksınız. Uygulamanın muhtemelen en keyifli özelliği ise sesli mesajlar. Saat üstünden gönderilebilecek olan sesli mesajlar sayesinde iletişim için artık telefonunuza da gerek kalmayacak. Güncelleme henüz tam oturmadığı için çeşitli hatalarla karşılaşmanın mümkün olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.