reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenen elektrikli Dacia Spring resmen görücüye çıkarıldı

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan görselin arkasından beklenen model çıktı, yenilenen elektrikli Dacia Spring resmen görücüye çıkarıldı.

Türkiye’de 21 Şubat 2024 itibarıyla 885 bin TL‘ye satılan Spring’in yenisi 2024 Dacia Spring, son nesil Duster’dan ilham alınan bir tasarımla beraber güncellendi. Pazarın en uygun fiyatlı elektriklilerinden olan araç, yapılan güncelleme ile daha modern bir tarza kavuşuyor ve biraz daha köşeli bir forma geçiş yapıyor. Mevcut model gibi birçok rakibinden daha yüksek olan araç, dışı gibi içinde de güncelleniyor ve seçilen gövde rengine uygun detaylarıyla özellikle gençler için daha ilgi çekici hale getiriliyor. Aracın en üstteki “Extreme” paketinde 10-inç’lik merkezi multimedya ekranı ve 7-inç’lik dijital gösterge takımına yer veren Renault çatısı altındaki Dacia, aracı Avrupa Birliği’nin zorunlu kıldığı güncel sürüş destek sistemleriyle donatmış durumda. Daha teknik tarafa geçtiğimiz zaman yeni model mevcut sürüm gibi yüksek bir güç getirmiyor. Araç ya 44 beygir (33 kW / 45 PS) ya da 64 beygir (48 kW / 65 PS) güç sunan motor seçenekleriyle alınabiliyor, 26.8 kWh batarya üzerinden 220 km kadar bir menzil elde edilebiliyor. Daha çok şehir içi uygun olan 984 kg’lık Spring, 11kW AC / 30kW DC şarj destekleriyle beraber geliyor. Henüz fiyatı açıklanmayan (Tahminlere göre 22 bin dolar altında olacak) yeni Spring, aktarıldığı kadarıyla eski model gibi direkt olarak Çin’de üretilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia dün de yeni araçlar tanıtmıştı. Hatırlamak adına “Sandero, Logan ve Jogger” modellerini, Avrupa Birliği’nin GSR II (Küresel Güvenlik Yönetmeliği II) adı verilen yeni kurallarını karşılamak adına, “Kaza verilerini kaydetme sistemi, trafik işareti algılama sistemi, şeritten ayrılma uyarısı özelliği, şeritte tutma asistanı, sürücü dikkat uyarısı, arka park asistanı, ışık ile yağmur sensörleri, otomatik acil fren sistemi (Yaya ve bisikletliler için) ve sert frende arka ışıkları hızlıca açıp kapatan uyarı sistemi” gibi faydalı teknolojilerle güncelledi. Bu güncelleme kapsamında önemli bir tasarımsal değişikliğin yapılmadığı araçlar, tampona monte edilen eski sensörün yerini alan, direkt olarak ön cama yerleştirilen yeni ADAS kamerasıyla donatılıyor.

Bu yeni getirilen sistemler araç içindekiler yanında araç dışındakileri korumak yanında çok güzel görünüyor, ucuz ya da alt sınıf araçlardan da sürüş destek sistemlerinin artık eksik edilmemesi gerekiyor. Yeni araçlarda USB-A yerine USB-C kullanmaya başlayan ve bu konuda günümüz için mantıklı bir adım atan şirket, modellerin nisan ayında siparişe açılacağını belirtiyor, güncelleme kapsamında bazı modellere daha büyük ekranlar konumlandırıyor.

2024 Dacia Spring yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER