reklamı kapat

POPÜLER

cep telefonu

Yenilenmiş cep telefonu alımında taksit sayısı ve kredi limitleri güncellendi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu cep telefonu taksit sayısı ve kredi limitlerini güncellendi. İşte öne çıkan detaylar;

Sputnik’te yer alan habere göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BBDK) kart kabulünü sağlayan işyerinin yenileme merkezi veya yetkili satıcı niteliğinde olması kaydıyla, yenilenmiş ürün niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, kredi kartı taksitlendirme sürelerinin fiyatı 5 bin Türk Lirası ve altında olan cep telefonları için 12 ay, fiyatı 5 bin Türk Lirası’nın üzerinde olan cep telefonları için 6 ay olarak belirlenmesine karar verdi.

Buna ek olarak cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerinde vade sınırının belirlenmesinde dikkate alınan 3 bin 500 TL tutarı da 5 bin TL’ye çıkarıldı.
Cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan tüketici kredilerindeki vade sınırı da, fiyatı 5 bin TL ve altında olan cep telefonları için 12 ay, fiyatı 5 bin TL üzerinde olan cep telefonları için 3 ay olarak belirlendi.

Normal sıfır cep telefonu satışında taksit yok

Bu konuda yakın zamanda da bir adım atılması beklenmiyor. Halen Türkiye’de taksit ile sıfır telefon alamıyorsunuz. Ancak artan telefon fiyatları göz önüne alındığı zaman bu imkânı geri gelse dahi çoğu kişi kullanamayacak.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın çok pahalı kablosuz kulaklık modeli ile tanışın