reklamı kapat

POPÜLER

Vivo Y53s

Yerli üretim telefon modeli Vivo Y53s Türkiye’de satışa sunuluyor

Türkiye’de fabrika kurarak üretim yapan firmalardan Vivo, bugün Türkiye özelinde bir duyuru yaptı. Bu duyurunun merkezide Vivo Y53s yer alıyor.

Vivo, Kocaeli Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde (GGOSB) yeni kurulan üretim tesisi ile küresel üretim ağının en son genişlemesini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.

Toplam 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen 12.000 metrekarelik Vivo Türkiye fabrikasında, maksimum üretim kapasitesi ise yıllık 5 milyon adet olarak hedefleniyordu.

İşte bu fabrikan çıkan telefonlardan birisi Vivo Y53s olacak. Telefon yapılan açıklamaya göre ekim ayında Türkiye’de elde edilebilir olacak. Şık bir tasarımı olan Y53s için firma şunları aktarıyor:

“Y53s, 6.58 inç ekran boyutuna ve FHD+ çözünürlük sunan bir ekrana sahip. 5000 mAh super büyük pil ve yapay zeka tabanlı güç tasarrufu teknolojisi ile Y53s, tam şarj kapasitesiyle 14,3 saate kadar online Hd video izleme veya 7,05 saat oyun oynama imkanı sağlıyor.

64 MP süper yüksek çözünürlük ana arka kamerası, kusursuz netlik sağlarken, arka kamerada yer alan Süper Gece Modu ile karanlıkta bile muhteşem gece çekim imkanı sunuyor.

En dikkat çeken özelliği ise; 8 GB RAM + 4 GB Genişletilmiş RAM. 8 GB’lık Y53s’in gizli bir bellek avantajı bulunuyor. Boşta kalan ROM alanının 4 GB’a kadar olan kısmını, uygulamalar arası geçişi daha da akıcı hale getirmek için genişletilmiş RAM olarak kullanabiliyor.”

Vivo Y53s için henüz bir Türkiye fiyatı açıklanmış değil. Ancak telefonun aşırı pahalı olması kesinlikle beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo Türkiye fabrikası büyük bir yatırım

Firmanın Türkiye Üretim Direktörü Gavin Wang, Türkiye’deki ilk telefon üretim tesisi ile ilgili şunları söylemişti: “Vivo, satış ağı 40’tan fazla ülke ve bölgeye yayılmıştır ve dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcı tarafından sevilmektedir.

Türkiye pazarına da güçlü bir giriş yapan Vivo, Türkiye’deki bu ilk üretim tesisi ile akıllı telefon pazarındaki yenilikçi imzasını devam ettiriyor. Yerel üretim ile de Türk kullanıcılara yenilikçi teknolojiye daha kolay erişim imkanı sağlıyor” dedi.

Vivo’nun resmi açıklamasına göre fabrikanın üretime geçmesiyle birlikte ilk üretilen telefon modelleri Y11s ve Y20 oldu.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin