reklamı kapat

POPÜLER

Yeteneğini karton bardaklar üstünde konuşturan Türk gezgin

Çizim konusunda fazlasıyla yetenekli olan Berk Armağan bir yandan dünyayı dolaşıyor, öte yandan sanatını oldukça yaratıcı bir şekilde ölümsüzleştiriyor.

22 yaşındaki Berk Armağan yetenekli olmanın yanında oldukça yaratıcı bir isim. Çizim konusunda herhangi bir eğitim almayan genç adam yeteneğini kendi çabalarıyla geliştirenlerden. Ardından bu yeteneğini farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiş. Çizimlerini kağıt veya tuval yerine karton kahve kutuların üstünde yapıyor. Ardından bu çizimlerde yer alan mekanlara giderek hem seyahatini hem de çizimini ölümsüzleştiriyor. Kimi zaman gittiği yerlerden ilham alan Berk Armağan oturup yol boyunca çalışıyor. Ardından ortaya çıkan eseri geniş açılı bir objektif kullanarak fotoğraflıyor. Berk bu çalışmalarını sosyal sorumluluk kampanyalarına katkıda bulunmak üzere satıyor. Elde ettiği geliri barınakta yaşayan kedi ve köpeklerin mama ihtiyacını gidermek için kullanıyor.

Hayvan severliğiyle de takdir toplayan Berk Armağan’ın fotoğrafları ise oldukça etkileyici. Paris, Amsterdam, Pisa, Viyana, Roma, Prag gibi yerleri gezen sanatçı buradaki önemli eserlere kendi yorumunu katıyor. Örneğin Eyfel Kulesi çiziminde mimari detaylar fazlasıyla dikkat çekici. Kopenhag’daki çizimi ortamla o kadar uyumlu ki, karton kahve bardağı fotoğrafın merkezine tam oturuyor.

Berk Armağan’ın ilgi uyandıran çalışmalarına haberimizin girişinden ulaşabilirsiniz. Çalışmaların tamamını görmek için ise SeyyahArt sayfasını ziyaret edebilirsiniz.