reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Red

YouTube Red cephesinden 100 yeni ülke müjdesi

YouTube reklamsız ve rahat kullanışlı versiyonu olan Red’i birkaç sene önce kullanıma sunmuştu. Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Kore ve Meksika gibi ülkelerde hizmet veren YouTube Red’in 100 ülkede daha kullanıma sunulacağı açıklandı.

YouTube deneyimini daha keyifli bir hale sokan bu ücretli servis temelde pek çok pratik özelliğe ve sadece buraya özel içeriklere sahip. Red abonesi olmayı tercih edenler YouTube hesaplarının açık olduğu tüm cihazlarda reklam görmekten kurtuluyor. Böylece sadece izlemek istedikleri içeriğe odaklanmaları mümkün oluyor. Bunun yanında YouTube Red sahibi olanlar telefonların bir şey izlerken videoları arka planda oynatabiliyor. Böylece istediğiniz içeriği dinlerken mesajlaşmak, internette dolaşmak veya oyun oynamak mümkün oluyor. Bir de videoların çevrim dışı olarak izlenebilmesi özelliği var. Bu sayede internet olmayan ortamlarda da seyir keyif devam ediyor. Tüm bunların yanı sıra YouTube Red’e özel üretilen içeriklere de erişim imkanına sahip oluyorsunuz.

Hem Android hem iOS’ta kullanılabilen bu uygulamanın kullanım alanı ise çok kısıtlı. Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Kore ve Meksika’da yaşayan kullanıcılar uzun zamandır YouTube Red’i kullanabiliyor. YouTube’dan Susan Wojcicki‘nin açıklamalarına bakılırsa bu hizmet yakında 100 yeni ülkeye birden açılacak. Tahminlerimiz Türkiye’nin de bu 100 ülke arasında yer aldığı yönünde. Fakat şimdilik net bir şey söylemek mümkün görünmüyor. Son olarak YouTube Red aylık üyeliğinin Amerika’da 10 dolar olduğunu da hatırlatalım. Türkiye’de bu hizmetin ücretinin ne kadar olacağı ise belirsiz.

İlginizi çekebilir